Пульс Exclusive
Різне

Приватизація та робота в іншій країні: у Кропивницькому обговорили закордонний досвід закриття уранових шахт

У громадському офісі в обласному центрі відбувся круглий стіл «Закриття уранових шахт: зрада чи перемога?». Про це інформує пульS із посиланням на сайт Кіровоградської обласної ради.

Присутні обговорили проблеми, які можуть виникнути в процесі закриття уранових шахт на Кіровоградщині, зокрема екологічні питання та працевлаштування шахтарів. Досвідом припинення видобутку урану та санації шахт поділилися представники чеської організації NESEHNUTI Brno.

Вони розповіли, що закриття уранових шахт на території Ліберецького краю Чеської республіки тривало декілька років. У результаті цього 25 відсотків трудового колективу залишились працювати над санаційними процесами шахт. Багато працівників приватизували лабораторії, транспорт, будівельне оснащення та приміщення видобувних підприємств і продовжили роботу як приватні підприємці. Дозвіл на приватизацію майна надала державна влада. Таким чином, більшість людей, які залишилися без роботи в результаті припинення видобутку, були працевлаштовані. Проте представники компанії не заперечують того, що певна частина людей знайшли роботу у сусідній Німеччині.

Також чеські колеги зазначили, що закриття уранових шахт є дороговартісним процесом. На сьогодні їх санація коштує для Чеської республіки близько півтора мільярди крон, або майже 2 мільярди гривень на рік.