пульS – все про Кропивницький та область
Соціум

Духовенство УПЦ звернеться із засудженням російської агресії. Серед підписантів – священники з Кіровоградщини

Духовенство УПЦ (зокрема, священослужителі з Кіровоградщини) має намір звернутися до Предстоятелів Помісних Православних Церков. Це звернення також буде направлене до відома патріарха Кирилу.

Про це повідомив священник Дніпропетровської єпархії Андрій Пінчук, інформує пульS.

Серед основних тез, озвучених у тексті звернення:

  • засудження російської агресії в Україні,
  • оцінка публічних заяв патріарха Кирила
  • оцінка доктрини “руського міра”.

Сьогодні, коли Московський патріарх Кирил відверто підтримує загарбницьку війну Росії проти України, ми, священники Української Православної Церкви, вирішили звернутися до Собору Предстоятелів Древніх Східних Церков з позовом проти патріарха Кирила. Головні наші звинувачення: 1. Кирил проповідує доктрину «русского мира», яка не відповідає православному вченню та має бути засуджена як єресь;2. Кирил скоїв моральні злочини, благословивши війну проти України і повністю підтримавши агресивні дії російських військ на території України. Ми сподіваємося, що Собор Предстоятелів Древніх Східних Церков розгляне наше звернення та винесе своє справедливе рішення”, – зазначає Андрій Пінчук.

Повний текст звернення доступний за посиланням

“Вважаємо, що саме повнота Вселенського Православ’я має сьогодні з усією уважністю та відповідальністю поставитися до висловлювань та дій патріарха Кирила. Трагедія, яка розгортається сьогодні в Україні, стала, у тому числі, і результатом політики, яку патріарх Кирил проводить протягом свого перебування на чолі Руської Православної Церкви. Цілком очевидно, що це вже стало викликом для всього Світового Православ’я”, – ідеться, зокрема, у тексті звернення.

Його підписали і кілька представників духовенства УПЦ з Кіровоградщини:

  • Ігнатьєв Віталій, протоієрей, Кіровоградська єпархія;
  • Олексієвець Андрій, ієрей, Кіровоградська єпархія;
  • Шевчук Валентин, протоієрей, Кіровоградська єпархія;
  • Максимишинець Василій, ієрей, Кіровоградська єпархія;
  • Мельник Павло, протоієрей, Кіровоградська єпархія.