Директор департаменту охорони здоров’я Кіровоградської ОДА Олег Рибальченко заявив, що акцини від COVID-19 ефективні проти штаму “Дельта”. Про це інформує пульS із посиланням на прес-службу Кіровоградської обласної державної адміністрації.
Зазначається, що на розповсюдження COVID-19 загалом та зокрема індійського штаму впливає міграція населення. Швидкість поширення штаму SARS-CoV-2 “Дельта” залежить від виконання людьми карантинних норм.
«Вакцини від COVID-19 ефективні проти штаму “Дельта”, адже усі вакцини проти коронавірусу, які рекомендовані до використання, перш за все, захищають від тяжкого перебігу та смерті від хвороби. Попри те, що на Кіровоградщині “зелений” рівень епідемічної небезпеки, продовжують діяти загальні карантинні норми (носіння маски, збереження фізичної дистанції тощо)», – зауважив директор департаменту охорони здоров’я Кіровоградської ОДА Олег Рибальченко.
Наприклад, відповідно до попередньої публікації досліджень від управління охорони здоров’я Великої Британії, вакцина Comirnaty/Pfizer-BioNTech показала ефективність на рівні 88% до нового штаму “Дельта”, вакцина AstraZeneca – 67%.
При цьому, ефективність вакцини Pfizer у запобіганні госпіталізації для штаму “Дельта” складає 96%, а для вакцини AstraZeneca – 92%.
Тобто вакцини Pfizer та AstraZeneca ефективні як у запобіганні симптоматичного перебігу, так і в попередженні важкого перебігу COVID-19, викликаного новим штамом Дельта.