Сьогодні, 16 серпня, у приміщенні Кіровоградської обласної ради відбулася зустріч з учасницею Олімпіади в Токіо на запрошення голови облради Сергія Шульги. За чаєм із легкоатлеткою Тетяною Мельник говорили про атмосферу в збірній, проблемні моменти при підготовці до змагань, матеріально-технічну базу в області та плани на майбутнє.
Відзначимо, що 26-річна Тетяна Мельник, котра представляла збірну України на Олімпійських іграх у Токіо, є вихованкою Олександрівської ДЮСШ. Спортсменка з Кіровоградщини виступала у третьому кваліфікаційному забігу на 400 метрів. Вона фінішувала з результатом – 54.99 сек.
Зауважила, що мріяла стати спортсменкою з дев’яти років. Уже в чотирнадцять Тетяна взяла участь у міжнародних змаганнях. Далі — систематична робота з тренером, нові змагання, збори й турніри.
“Наразі проживаю й тренуюсь у Києві, адже у попередні роки бракувало уваги з боку обласної влади Кіровоградщини. Передусім, важлива підготовка. База в Новоукраїнці і в Кропивницькому є, проте наші тренери постійно були змушені самостійно шукати фінансування для участі в тих чи інших змаганнях. А вони є базою для виступів як на Чемпіонаті України, так і на міжнародній арені”, – розповідає Тетяна Мельник.
За словами голови Кіровоградської обласної ради Сергія Шульги, вагомим кроком для поліпшення умов підготовки спортсменів до змагань має стати завершення реконструкрції СДЮШОР №2 у Кропивницькому. Під час розмови виникла ідея майбутнього спільного проекту.
Актуальною також залишається тема належного фінансування спорту в Україні, про що, зокрема, засвідчили виступи нашої збірної на Олімпіаді і на чому попередньо наголошували самі спортсмени, звертаючи увагу на умови підготовки.
“Так, у збірній є певні проблеми з фінансуванням. У нас немає ані психологів, ані реабілітологів. Наприклад, коли я відновлювалась після травми, то робила це самотужки. Навіть дренажні штани ми купуємо за свої кошти”, – каже Тетяна Мельник.
Втім переконана — після цієї Олімпіади ситуація зміниться на краще.
Спортсменка з Кіровоградщини отримувала безліч пропозицій з Європи та щонайменше 5 з Америки, але щоразу відмовляла. На запитання “Чому?”, Тетяна відповіла:
“Так, там набагато кращі умови, але хочеться досягти високих результатів в Україні. Щоб наші діти нами пишалися. Люблю Україну й хочу, щоб наш прапор майорів на міжнародних турнірах якомога частіше”.
ДОВІДКОВО.
На змагання у Токіо Україна офіційно посіла 44 місце серед 206 країн-учасниць, й стала 16-тою за загальною кількістю здобутих нагород. 153 спортсмена, які вийшли на старт, вибороли 19 олімпійських медалей (1 золоту, 6 срібних та 12 бронзових) для України. У Національному Олімпійському комітеті України констатували, що українці суттєво перевершили результат Ріо-де-Жанейро-2016.