Сьогодні, 18 серпня, у Кропивницькому відбулась прес-конференція ректора Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка Євгена Соболя. Очільник закладу повідомив про нововведення щодо структури вишу, розповів про найближчі плани й перспективи розвитку університету, партнерство з об’єднаними територіальними громадами та про практичну реалізацію ідеології студентоцентризму в ЦДПУ, інформує пульS.
ПОСВЯТА З ФАЄР-ШОУ
Новий навчальний рік у ЦДПУ імені Володимира Винниченка розпочнеться з традиційної посвяти в студенти, проте цьогоріч вона буде проходити по-новому – 31 серпня о 21.00, із насиченою концертною програмою та фаєр-шоу.
«Думаю, кожен студент надовго запам’ятає цю посвяту. Також на студентів та гостей чекатимуть сюрпризи», – зауважив Євген Соболь.
НОВА СТРУКТУРА УНІВЕРСИТЕТУ
За словами ректора педагогічного університету, дещо осучасниться структура вищого навчального закладу. Так, замість восьми факультетів функціонуватимуть п’ять. Відповідне рішення попередньо було одноголосно прийнято на засіданні Вченої ради.
- Так, фізико-математичний і природничо-географічний факультети об’єднають у факультет математики, природничих наук та технологій.
- Факультет філології та журналістики, разом із факультетом іноземних мов, стане факультетом філології.
- Мистецький факультет і факультет педагогіки та психології після запровадження змін стануть факультетом педагогіки, психології та мистецтв.
- Факультет історії та права носитиме назву факультет історії, бізнес-освіти та права.
- Факультету фізичного виховання вказані зміни не торкнулися.
«Така осучаснена структура університету дозволить йому бути мобільнішим і більш якісно забезпечувати освітній процес. Мова також іде про актуалізацію ідеї студентоцентризму, підтримку студентського дозвілля та стартапів, які щороку будуть запроваджуватися й реалізовуватися».
Крім того, Євген Соболь планує поступово оновлювати гуртожитки та покращувати матеріально-технічну базу університету.
У перспективі також створення сучасного інформаційного простору – «Університет у смартфоні». Мається на увазі зменшення паперового документообігу й переведення його в інформаційний.
«У студента буде можливість побачити в смартфоні розклад, оцінки, отримати нагадування про сплату за навчання, інформування по іншим питанням і т. ін. Це дозволить більш оперативно надавати інформацію як студентам, так і всім працівникам університету, а також полегшить роботу допоміжних підрозділів», – пояснив Євген Соболь.
ПАРТНЕРСТВО З ОТГ ТА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ВИПУСКНИКІВ
Значну увагу Євген Соболь приділив і питанню співпраці з об’єднаними територіальними громадами щодо працевлаштування студентів старших курсів та випускників. Очікується, що це дозволить зупинити відтік молодих кадрів з регіону й стимулюватиме їх працювати на Кіровоградщині.
«Маємо домовленості з об’єднаними територіальними громадами. Вже наступного тижня будуть підписані договори з ОТГ Новоукраїнського, Кропивницького, Олександрійського районів у частині створення й посилення базових шкіл. ОТГ матимуть цільове направлення абітурієнтів на навчання в наш університет. Тобто передбачено безкоштовне навчання за рахунок спільних угод», – відзначив Євген Соболь.
Розглядається навіть питання забезпечення житлом студентів, які повернуться працювати у громади. Також ймовірне підписання договорів про створення Наукових ліцеїв в ОТГ, де освітній процес будуть забезпечувати науково-педагогічні працівники ЦДПУ.
Крім того, ректор прагне «реабілітувати» Центр сприяння працевлаштуванню, котрий, за оцінкою самого Є. Соболя, наразі не виконує у повному обсязі покладені на нього завдання.
«Все це робиться для того, щоб із регіону не виїжджала молодь. Тож на сьогодні розглядається можливість підсилення й поновлення напрямків по працевлаштуванню випускників. Я особисто беру під свій контроль Центр сприяння працевлаштуванню. За підтримки місцевої влади ми можемо створити потужну регіональну інформаційну платформу, яка буде накопичуватися вакансіями й забезпечувати працевлаштування не тільки випускників, а й студентів старших курсів».
Адже університет постійно отримує повідомлення про потребу шкіл у вчителях інформатики, фізики, хімії, іноземної мови тощо.
«Є можливість за спільними договорами переводити студентів на індивідуальні плани й забезпечувати якісний кадровий склад у школах. Це невеликі новації, які найближчим часом будуть реалізовані».
Євген Соболь підкреслив, що серед педагогічних вишів ЦДПУ імені Володимира Винниченка займає лідируючі позиції. У подальших планах керівництва – здійснення системних і важливих кроків для «розвитку та створення освітньої перлини в центрі України».
«Ми хочемо, аби університет не тільки надав можливість нашій місцевій молоді отримувати якісну освіту, а й став своєрідним магнітом для студентів з інших регіонів», – зазначив Євген Соболь.