Пульс Exclusive
Різне

Ексміністр освіти й науки Литви відвідав Кропивницький: про що говорили (ФОТО)

Учора, 20 серпня, ексміністр освіти і науки Литовської Республіки Гінтарас Степонавічус побував у Кропивницькому. Разом із головою Кіровоградської обласної ради Сергієм Шульгою, народним депутатом Олегом Тарасовим та керівниками вищих навчальних закладів у Кропивницькому обговорили актуальні проблеми системи вищої освіти.

Гінтарас Степанавічус

Значну увагу приділили питанням цифровізації, децентралізації навчальних закладів, ймовірність партнерських відносин з іноземними університетами та особливості грантових програм.

“Зустріч присвячена побудові партнерських відносин у сфері вищої школи”, – повідомив голова Кіровоградської облради Сергій Шульга.

У обговоренні також взяли участь Петро Крайсвітній (представник Вільнюської торгово-промислової та ремісничої палат в Україні), Євген Соболь (ректор Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка), Володимир Кропівний (ректор Центральноукраїнського національного технічного університету), Олександр Лещенко (проректор з наукової роботи ЦНТУ), Олександр Чумак (ректор Льотної академії Національного авіаційного університету), Олександр Мухін (проректор кропивницької філії Донецького національного медичного університету), Віталій Ігнатьєв (завідувач кафедри гуманітарних і мовних дисциплін ДНМУ), Сергій Колодяжний (заступник міського голови Кропивницького), Лариса Костенко (начальник управління освіти Кропивницької міської ради), Володимир Таборанський (заступник директора департаменту освіти Кіровоградської ОДА).

Гінтарас Степонавічус, який свого часу реформував Литовську систему освіти та долучився до роботи над запровадженням НУШ в Україні, розповів також про досвід роботи у Великій Британії та функціонування університетів у Литві.

«Можна вважати, що університети в Литві є автономними. Тобто вони самостійно можуть встановлювати рівень заробітних плат для викладачів, розпоряджатися майном – навіть продавати його та інвестувати виручені кошти у перспективні напрями розвитку вишу. Працює система, коли гроші «закріплені» за студентом», – розповів Гінтарас Степонавічус.

Були актуалізовані питання партнерських відносин із закордонними ЗВО, підхід до проведення аналізу, розробки стратегії та покращення науково-дослідної роботи, впровадження європейських стандартів тощо.

За словами керівників вишів у Кропивницькому, місцеві університети вже мають досвід співпраці у міжнародних проектах. Також високий потенціал, наприклад, студентів-пілотів ЛА НАУ відзначають і за кордоном: близько 17 % випускників Льотної академії працюють у «Turkish Airlines».

Найбільш цікавою для ректорів університетів стала тема запровадження подвійних дипломів для місцевих вишів – українського та європейського зразків.

ВІДЕО: