Сьогодні, 17 вересня, на сесії Кіровоградської обласної ради було прийнято рішення про створення комунального підприємства «Міжнародний аеропорт «Кропивницький». Передували цьому чисельні дискусії у сесійній залі. Зокрема, була озвучена думка щодо недоцільності створення КП – мовляв, воно не матиме відповідних «компетенцій» у процесі діалогу щодо залучення інвестицій. Ініціатори створення комунального підприємства навпаки доводили, що нова юридична особа є необхідною умовою для подальшої актуалізації питання отримання статусу міжнародного аеропорту в Кропивницькому, інформує пульS.
МОТИВАЦІЯ СТВОРЕННЯ КП
За словами першого заступника голови Кіровоградської обласної ради, представника «Пропозиції» Юрія Семенюка, створення згаданого комунального підприємства зумовлено прагненнями включити кропивницьке летовище до Державної цільової програми розвитку аеропортів до 2023-го року. Для того, щоб мати можливість «лобіювати» його залучення у цей список, необхідно мати хоча б окрему юридичну особу. Створення такої структури попередньо підтримали представники Торгово-промислової палати, приватної авіаційної компанії «Урга» та Льотної академії.
«Адже аеропорт, як такий, на сьогодні взагалі не зафіксований. Гадаю, що це є логічним завершенням першого етапу підготовки всіх необхідних розпорядчих дій, після чого вже можна буде звертатися до центральних органів влади. Коли приїздив міністр розвитку промисловості Олег Уруський, представники обласної влади обговорювали з ним стратегічні для області моменти. Голова обласної ради Сергій Шульга підготував лист, у якому акцентував увагу на розвитку трьох важливих моментах – безперебійній роботі «СхідГЗК», розвитку авіаційної інфраструктури та річкового транспорту. Всі ці процеси мають відбуватися паралельно», – зазначив Юрій Семенюк й закликав колег підтримати запропонований документ.
«ЗА МАЙБУТНЄ» – ПРОТИ»
Але одразу до голосування не перейшли.
Голова фракції «За майбутнє» у Кіровоградській обласній раді Олександр Горбунов висловив переконання, що створення КП «Міжнародний аеропорт «Кропивницький» наразі не є доцільним.
«Це буде «пустишка», – зазначив, зокрема, О. Горбунов.
Він нагадав, що будучи нардепом, займався відпрацюванням державної програми «Аеропорти України», а також джерелами фінансування для аеропорту в Кропивницькому. Кошти, за його словами, надходили від Мінекономіки, Мініфраструктури та Мінрегіонбуду.
«Ми унікальні тим, що маємо аеропорт повністю у державній власності. Облрада раніше передала одну полосу на баланс міністерства інфраструктури. В його складі існує державне підприємство “Інфропроект», який розробляє проектно-кошторисну документацію для аеропортів. І так було правильно».
На думку Олександра Горбунова, створення КП наразі «не на часі», адже призведе до створення нових робочих місць, а відтак – додаткових витрат із обласного бюджету.
«До того ж, комунальне підприємство в схемі фінансування не має ніякої компетенції. Воно не отримає фінансування, а отримає фінансування ДП “Інфропроект”, – переконаний О. Горбунов.
ЗАЙМАТИСЯ АВІАЦІЙНОЮ ІНФРАСТРУКТУРОЮ ЗАПРОПОНУВАЛИ «ПОЛІГРАФІЇ»
Депутат облради від ВО «Батьківщина» Олександр Чорноіваненко запропонував підтримати звернення до Кабміну з проханням виділити із державного бюджету кошти на добудову злітно-посадкової смуги аеродрому, але комунальне підприємство «Міжнародний аеропорт «Кропивницький» не створювати й внести зміни в проект рішення.
«Але чомусь місто Кропивницький стоїть осторонь. Якщо створювати щось, то саме комунальне підприємство міста Кропивницького. У нас є комунальне підприємство, яке очолює Чудний. Давайте перейменуємо його, введемо зміни в Статут і все. І нехай Чудний почне займатись і ми все побачимо».
Вочевидь, мова йде про КП «Регіональна інформаційні-поліграфічна агенція», яке очолює екс-депутат обласної ради Олександр Чудний. Утім, згідно даних сервісу Opendatabot, основним видом діяльності згаданого комунального підприємства є «Друкування іншої продукції».
“Ремарка: Чудний займається типографією. Кожен має займатись своєю справою професійно”, – прокоментував голова Кіровоградської обласної ради Сергій Шульга перед тим, як поставити на голосування вказану пропозицію.
КП ТАКИ СТВОРЯТЬ
У свою чергу, депутат облради від «Пропозиції» та заступник Кропивницького міського голови Олександр Мосін повідомив, що з даного питання попередньо проводилися спільні наради з міською владою та представниками Льотної академії.
«Одразу сюди інвестиції не «прилетять», а тому потрібен координатор комунальне підприємство. Ми маємо намітити стратегію, а потім координатор – бізнес-план».
Висловився і голова фракції «Слуга народу» в обласній раді Ігор Волков. Він акцентував увагу на тому, що ще у першій половині сесійного засідання було прийнято рішення про підтримку «Програми формування позитивного міжнародного та інвестиційного іміджу Кіровоградської області на 2022-2024 роки», на реалізацію якої закладається близько 7-ми мільйонів гривень.
«Мова йде про сувенірну продукцію, виставки, ярмарки і таке інше. Проте розвиток авіаційної інфраструктури в рази доцільніший і, мабуть, може значно сильніше вплинути на формування позитивного іміджу області. Треба розуміти, що відсутність самого факту існування КП є перешкодою для певних перемовин на рівні Києва. Нам у цей процес треба входити. Коли йшли вибори, майже всі декларували необхідність створення аеропорту. Не розумію, чому нам не йти цим шляхом. Вважаю, що таке рішення корисне й потрібне. Адже навіть звертатися до народних депутатів із вимогою лобіювати дане питання потрібно з чимось», – прокоментував Ігор Волков.
У підсумку, пропозиція депутата Чорноіваненка не набрала необхідної кількості голосів. Більшістю було прийнято рішення щодо звернення до Кабінету Міністрів України та створення комунального підприємства «Міжнародний аеропорт «Кропивницький».