Пульс Exclusive
Різне

“Правопорушення, пов’язане з корупцією”. Секретар Світловодської міськради програв апеляцію

Про це інформує Пульс Exclusive, журналіст якого був присутній на судовому засіданні.

Попередньо, 24 листопада 2023 року, секретаря Світловодської міської ради Віталія Тетяниченка визнали винним у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією.

Якщо коротко, йому інкримінували порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, а саме: перебуваючи на посаді секретаря міської ради Віталій Тетяниченко значився керівником приватної фірми ТОВ «МДС ГРУП», серед видів діяльності якої значиться «Будівництво будівель», «Оптова торгівля будівельним обладнанням» тощо.

Згідно Статуту ТОВ «МДС ГРУП», товариство створено у відповідності з чинним законодавством України шляхом виділення майна Учасника з метою одержання прибутку.

Дані Єдиного державного реєстру судових рішень свідчать: раніше в судовому засіданні Віталій Тетяниченко доводив, що подавав відповідну заяву про звільнення засновнику згаданої ТОВ.

Утім, станом на 2021 рік секретар міськради був зазначений директором товариства з обмеженою відповідальністю. Про це, принаймні, свідчили дані в реєстрі юридичних осіб.

«З метою виправлення вказаної помилки намагався зв`язатися з ОСОБА_2, але зв`язку з останнім не було, тому він не міг подати реєстратору рішення засновника з нотаріально засвідченим підписом для внесення відповідних дій

(…)

У квітні 2023 року ОСОБА_2 вийшов на зв`язок і повідомив, що має намір продати товариство, при цьому не має можливості поїхати до м.Києва для оформлення необхідних документів. Тому попрохав, щоб він мав можливість особисто внести зміни у місце реєстрації товариства з м. Києва до м. Світловодська. Перебуваючи в квітні 2023 року в м. Києві, він подав заяву як директор ТОВ «МДС ГРУП» до реєстратора з метою зміни місця реєстрації товариства», – йдеться, зокрема, в тексті ЄДР від 24 листопада 2023 року.

Утім зазначені вище доводи не вплинули на рішення Світловодського міськрайонного суду, який спирався, передусім, на положення щодо обмежень, визначених у пункті 2 частини 1 статті 25 та статті 36 ЗУ «Про запобігання корупції», а отже, «своїми діями вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення»:

«З матеріалів справи достеменно встановлено, що адміністративне правопорушення, яке ставиться у провину ОСОБА_1 (прим. – В. Тетяниченко) тривало з 02.12.2020 та є закінченим лише 01.05.2023», – вказано в ЄДР.

Відтак, секретаря Світловодської міськради визнали винним у вчиненні правопорушення, пов`язаного з корупцією.

Віталій Тетяниченко із рішенням від 24 листопада 2023 року не погодився й подав апеляційну скаргу, яку 20 грудня розглянув Кропивницький апеляційний суд.

Сторона захисту й обвинувачення озвучили свої позиції, які критично не відрізнялися від доводів, озвучених під час суду в листопаді.

Повний аудіозапис апеляційного засідання доступний нижче:

Резюме: Кропивницький апеляційний суд відхилив скаргу Тетяниченка, залишивши в силі попереднє рішення Світловодського міськрайонного суду про визнання його винним у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією (ч.2 ст.172-4 КУпАП).

Крім цього, секретар Світловодської міськради був фігурантом майже аналогічної справи. Згідно даних Реєстру судових рішень від травня 2022 року, перебуваючи на одній із керівних посад органу місцевого самоврядування, він продовжував займатися підприємництвом.

Станом на 17 листопада 2021 року, відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, він був зареєстрований бенефеціарним власником та керівником дочірнього підприємства “Будінком” товариства з обмеженою відповідальністю “Будівельна інноваційна компанія”.

Тетяниченко свою провину не визнавав, доводячи, що під час роботи секретарем підприємство свою діяльність не проводило й прибутку не отримувало.

Позиція прокурора грунтувалась на тому, що секретар міськради згідно Закону мав протягом 60 днів від призначення на посаду передати свій бізнес в управління іншій людині, але не зробив цього.

Тоді судові засідання відкладалися 15 разів через неявку Тетяниченка та його захисника з різних причин.

Відтак, рішення приймалося без їхньої участі й полягало у визнанні секретаря Світловодської міськради винним у корупційному правопорушенні.

Власне, зазначена вище справа стала аргументом для висунення вимог опозиційних у міськраді сил щодо звільнення Віталія Тетяниченка із займаної посади. В листопаді минулого року видання «Світловодськ» писало, зокрема:

“Депутатська більшість” (дослівно) заявила про те, що відмовляється працювати в одній сесійній залі із “секретарем-корупціонером” (цитата) доти, доки міський голова Андрій Маліцький не підпише проголосоване нею рішення про дострокове припинення повноважень секретаря Віталія Тетяниченка.

Останній розцінював цю ситуацію як «боротьбу за владу», а депутатів, які голосували за дострокове припинення повноважень – “лицемірами”.

Так чи інакше, Тетяниченко продовжив займати посаду секретаря Світловодської міськради, а в самій міськраді стало доцільним говорити про політичну кризу, адже подальша тривала відсутність кворуму на сесійних засіданнях стала традиційною.

Другий рік поспіль напередодні Нового Року керівництво Світловодська згадується в контексті адмінправопорушень, пов’язаних із корупцією. Разом з тим, попри наявні судові рішення, секретар міськради продовжує виконувати свої обов’язки, про що прямо свідчить інформація на офіційному сайті міськради:

Про непрості політичні розклади, які, очевидно, мали і мають місце в Світловодській міській раді – незабаром на сайті «Пульс Exclusive».

ПІДТРИМАТИ ПРОЄКТ МОЖНА ЗА ПОСИЛАННЯМ.