Питання якості підтримки ОСББ у Кропивницькому з боку місцевої влади залишається актуальним з року в рік. Про низький рівень комунікації посадових осіб з керівниками об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, неможливість оформлення земельних ділянок у постійне користування й кількарічні черги на співфінансування з виконання ремонтних робіт представники ОСББ говорять відкрито вже давно.
У міськраді намагалися показати, що тема не байдужа, провівши в грудні 2023-го День депутата відносно «вивчення можливостей співпраці ОСББ і міської влади».
За результатами зустрічі були надані відповідні протокольні доручення, переважну більшість яких, як з’ясувалося, ніхто так і не виконав.
А заступник міського голови, котрий мав би цей процес контролювати, визнав, що «оцінку надати не може».
«ВІЗ І НИНІ ТАМ»
На останній сесії Кропивницької міської ради депутатка Ольга Ковальова-Алокілі звернулася до виконавчих органів з вимогою прозвітувати про стан виконання протокольних доручень, що стосувалися проблематики ОСББ і були надані на Дні депутата.
Згідно з даними Протоколу, низка питань, станом на сьогодні, вже мала б бути опрацьованою. Принаймні, так декларувала сама міська рада, встановлюючи відповідні дедлайни щодо окремих пунктів.
Зазначимо, що зафіксована в документі проблематика прямо перегукується із тезами керівників ОСББ, які брали участь в програмі «На Часі», що реалізовувалася ГО «Медіаколо» наприкінці минулого року. Випуск передачі доступний на YouTube-каналі «ПульS» за цим посиланням.
Щоправда, крім обіцянок про підтримку ОСББ з боку місцевої влади («бо вона зацікавлена, щоб житловий фонд мав ефективного управителя»), як ідеться на офіційному сайті міської ради від 8 грудня, справа далі не пішла.
Про це свідчить стан виконання протокольних доручень: на сьогодні опрацьовано лише одне з семи, записаних у протоколі (шість із них мали чітко визначені терміни виконання).
«ІНФОРМУВАЛИ, АЛЕ НЕ ВИКОНАЛИ»
Свою доповідь про виконання протокольних доручень, які стосувалися, зокрема, питань щодо звернення до владних органів відносно передачі земельних ділянок у постійне користування ОСББ, навчання керівників ОСББ, співфінансування ремонтних робіт тощо, начальник управління ЖКГ Кропивницької міської ради Віктор Кухаренко розпочав з екскурсу, до кого й куди зверталось очолюване ним Управління:
«Була направлена відповідь до секретаря міської ради від 25.01.24. з питань, які відносяться до компетенції ГУ ЖКГ. Щодо пунктів 1 і 2 (прим. – про організацію навчання керівників ОСББ). Надані доручення ГУ ЖКГ та Департаменту економіки міської ради. Ми інформували секретаря Олега Колюку щодо…»
Останній перервав пояснення Віктора Кухаренка, зазначивши, що пам’ятає про «інформування» і закликав посадовця пройтися по конкретним пунктам виконання.
Коментуючи 1 і 2 пункти Протоколу, котрі стосувались організації проведення навчальних тренінгів для керівників ОСББ, начальник управління ЖКГ повідомив, що «Управлінню не властива функція оплати за навчання, тому я пропонував включити цей пункт в Департамент економіки».
Наводимо показовий фрагмент діалогу депутатки Ольги Ковальової-Алокілі з керівником ГУ ЖКГ Віктором Кухаренком:
В.Кухаренко: «Навчання планується в лютому-березні 2024 року»
О. Ковальова-Алокілі: «Так ким планується?»
В. Кухаренко: «Не Головним Управлінням, відверто кажу»
О. Ковальова-Алокілі: «Кимось планується, але Ви не знаєте, ким? До того ж, термін виконання був до 15 січня… Кимось планується, але прізвища немає?»
В. Кухаренко: «Немає».
«ЩО КАЖЕ «КОНТРОЛЕР»
Як зазначалося вище, з семи пунктів Протоколу, виконано лише одне. Детальну інформацію про їх зміст подамо нижче.
Проте, згідно з документом, контроль по кожному питанню покладався на заступника міського голови Олександра Вергуна.
«При ГУ ЖКГ є сектор… На сьогодні фахівець перебуває у декретній відпустці, але робота з ОСББ ведеться постійно. ОСББ самостійно здійснюють свою діяльність. Втручатись в їхню роботу і контролювати у нас повноважень немає. По проєктах, які є на сьогодні: ГУ ЖКГ і я особисто із задоволенням б їх реалізували, якби був відповідний фінансовий ресурс», – зауважив Олександр Вергун.
Про стан виконання протокольних доручень зазначив наступне:
«Оцінку я, на жаль, не можу дати».
СТАН ВИКОНАННЯ ДОРУЧЕНЬ
Задля розуміння, нижче публікуємо перелік доручень, більшість яких мала бути опрацьована в січні й до 1 березня:
Не виконано.
Не виконано.
Не виконано.
Не виконано.
Виконано.
Не виконано.
_____________
Попри публічні заклики про підтримку ОСББ у Кропивницькому, виконавчі органи не поспішають опрацьовувати навіть протокольні доручення, надані на тематичному Дні депутата у міськраді. На сьогодні в управлінні ЖКГ немає працівника, який би на різних етапах супроводжував новостворені ОСББ. А це, зокрема, могло б бути свідченням того, що міська рада заохочує громаду створювати ОСББ, як це позиціонується в публічній площині.
А теза про «конкуруючі компанії ЖЕО та ОСББ», попередньо висловлена в передачі «На Часі» керівниками об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, виглядає не так уже й абсурдно, зважаючи на ступінь опіки влади питаннями ОСББ.
До слова, ОСББ у Кропивницькому можуть чекати 2, 3, 4 роки на проведення заходів із співфінасування на виконання відповідних проєктів.
Андрій Клочек.
ПІДТРИМАТИ ВИДАННЯ МОЖНА ЗА ПОСИЛАННЯМ: