Пульс Exclusive
Розбір

Закордонні вояжі: куди й для чого їздять кропивницькі депутати

Вже майже тиждень, судячи з рішення виконавчого комітету Кропивницької міської ради, за кордоном перебуває депутат від «Нашого краю» Андрій Табалов.

(Андрій Табалов. Фото: Forbes)

На підставі його звернення, враховуючи запрошення Європейської асоціації молочників, Табалова відрядили на двадцять один день до Брюсселю для участі в конференції EDA.

Основним активом обранця вважають ТОВ «МК «Волошкове поле». Виробником продукції «Волошкового поля» є ПАТ «Юрія». Знаходиться й функціонує воно не в Кропивницькому, а в Черкасах.

Тим не менш, у рішенні виконкому сказано, що поїздка на конференцію EDA присвячена як зміцненню існуючих зв’язків підприємств молочної продукції країн ЄС, так і благодійній допомозі ТЦК. А в купі все це допомагатиме кропивницьким виборацям.

Цитуємо:

 «(…) розвитку молочної політики підприємств країн ЄС, налагодження нових ділових контактів, презентації пропозицій та рішень потенційним клієнтам, зміцнення існуючих зв’язків, організації роботи щодо благодійної допомоги для ТЦК міста Кропивницького, а також отримання корисного досвіду та знань для подальшого використання в своїй депутатській діяльності при вирішенні нагальних питань виборців Кропивницької міської територіальної громади».

Нагадаємо, що у 2022-му році Андрій Табалов потрапив до списку фігурантів розслідування ДБР стосовно так званого “Батальйону Монако” після виходу матеріалу «Української правди» про відпочинок української еліти за кордоном.

До відома: Постановою Кабміну передбачений виїзд за кордон депутатів місцевих рад виключено у службові відрядження, а не в справах власного бізнесу. Довідка про це в кінці публікації.

Вчора, 15 квітня, у відрядження в Лондон полетів інший депутат Кропивницької міськради – Рафаель Санасарян (фракція “Перспектива міста”).

(Рафаель Санасарян. Фото: fb-сторінка Р. Сансаряна)

Його запросила компанія ALPINE CROWN (EUROPE) LTD.

Британська фірма займається пошиттям спортивного одягу.

Це може входити до сфери інтересів кропивницького депутата – Рафаель Санасарян є власником кількох магазинів одягу в обласному центрі. Про те, що бізнес, пов’язаний із реалізацією спортивного одягу та взуття, не чужий для обранця, підтверджується і даними з аналітичної системи Opendatabot:

У рішенні виконкому сказано, що поїздка депутата від «Перспективи міста» відбудеться «з метою обміну досвідом у потенційній співпраці у сфері оборони, захисту прав військових та впровадження соціальних проєктів, для налагодження співпраці з органами місцевого самоврядування».

Компанія ALPINE CROWN, окрім продажу спортивного одягу, займається виготовленням військового спорядженням. За словами Рафаеля Санасаряна, на «круглому столі», серед іншого, актуалізують тему подальшого працевлаштування військовослужбовців.

«- Відрядження «заточене» на те, щоб екіпірувати наших захисників. І я опікуюсь цим напрямком. Впевнений, що поїздка матиме конкретні результати, про які ми прозвітуємо», – пояснює депутат.

Депутати Михайло Бєжан («Слуга народу») та Василь Рубан («Європейська Солідарність) поїдуть у німецьке місто Крефельд оформлювати передачу Кропивницькій міській територіальній громаді каналопромивну машину та обговорювати подальші кроки співпраці між містами Крефельд та Кропивницький.

Першим упродовж 22 квітня – 10 травня займатиметься Василь Рубан.

(Василь Рубан. Фото: fb-сторінка В. Рубана)

Другим – протягом 26 квітня – 6 травня – Михайло Бєжан.

(Михайло Бєжан. Фото: fb-сторінка М. Бєжана)

Принаймні, так ідеться у рішеннях виконкому від 9 квітня.

Активно працює з німецькими партнерами і депутат Кропивницької міської ради від «Рідного міста» Олександр Шамардін.

(Олександр Шамардін. Фото: fb-сторінка О. Шамардіна)

Про це свідчать його часті поїздки до міста Магдебург. Лише в минулому році він виїздив туди три рази. Цього року – один.

Колеги з видання «Точка доступу» зазначали, що в сумі відрядження до Магдебургу тривали понад 4 місяці – Олександр Шамардін всі чотири рази (з 14 червня по 13 липня 2023-го року; з 5 серпня по 5 вересня 2023 року; з 9 жовтня по 9 листопада 2023 року; 27 грудня по 27 січня 2024 року) брав участь у «круглих столах».

Запрошення надсилала компанія InterM GmbH.

Згідно з інформацією з німецького сайту фірми, вона займається реалізацією вживаних автомобілів, зокрема, поштових авто й фургонів.

Тема продажу автомобілів для депутата міськради Олександра Шамардіна не чужа – у Кропивницькому він є власником ТОВ «Омега-Моторс», основним видом діяльності якого значиться «Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна».

30 березня згадана вище компанія InterM GmbH надіслала чергове запрошення для Олександра Шамардіна. І знову на місяць – з 13 квітня по 13 травня 2024 року. Обранець, згідно рішення виконкому, зустрічатиметься, цитуємо:

 «з представниками муніципалітету м. Магдебурга (Німеччина) та партнерами з України і країн Європи з метою обміну досвідом, подальшої співпраці у сфері транспорту, організації роботи щодо гуманітарної допомоги для Збройних Сил України, а також отримання корисного досвіду комунікації та співробітництва для подальшого використання в своїй депутатській діяльності при вирішенні нагальних питань виборців Кропивницької міської територіальної громади».

__________

ДОВІДКОВО: Постановою Кабміну № 69 від 27.01.2023 було внесено зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою від 27 січня 1995 р. № 57. Вони передбачають, що виїзд за кордон народних депутатів та депутатів місцевих рад, суддів, прокурорів, державних службовців, заброньованих за відповідними органами працівників та інших категорій осіб, може здійснюватись виключно у службове відрядження.

Андрій Клочек.

Підтримати