Пульс Exclusive
Як є

На колишній ділянці фірми члена виконкома з’явиться торговий об’єкт з новими власниками

Рішення передати земельну ділянку по вулиці Преображенській (біля Центрального ринку) в оренду на чверть століття фірмі ТОВ «Екселент-Меблі» було прийнято міською радою ще в 2004-му році. Попередньо розробили й затвердили проект землеустрою. Цільове призначення визначалось «під розміщення магазину та кафе за рахунок земель загального користування».

У квітні 2006-го року міська рада уклала зі згаданим вище підприємством договір оренди.

Вже у 2015-му році міськрада ухвалює рішення про продаж ТОВ «Екселент-Меблі» земельної ділянки по вулиці Преображенській 16-б. В тому ж році укладається угода про припинення договору оренди від 2006-го року.

Керівником підприємства ТОВ «Екселент-Меблі», яке спочатку орендувало, а потім викупило зазначену ділянку, відповідно до даних системи Opendatabot, значиться Кролевець Андрій Вікторович. Власниками – Кролевець Інна Володимирівна та Кролевець Лідія Олександрівна.

За вказаною адресою реєстрації прописані інші фірми, власником яких є Кровелевець Андрій Вікторович.

Останній має значний політичний бекграунд – починаючи з 1998 року балотувався у депутати міської ради як мажоритарник, був у «Блоці Литвина», «Народній партії» та, зрештою, у «Блоці Петра Порошенка» в 2015-му році.

Наразі Андрій Кролевець є членом виконавчого комітету Кропивницької міської ради, про що свідчить інформація на офіційному сайті органу місцевого самоврядування.

Повернемось до самої ділянки.

26 вересня 2023 року Управління містобудування та архітектури Кропивницької міської ради затверджує містобудівні умови та обмеження для проектування об’єкта будівництва по вулиці Преображенській, 16-б.

Замовником виступає ТОВ «Екселент-Меблі».

За два місяці, 22 листопада 2023 року, відповідно до даних з витягу на нерухоме майно, земельну ділянку (вже з «містобудами») продають новим власникам – Давиду Сопранчуку та Віталію Макашеву. Обоє є власниками ПП «Макторг» з пропискою у Кременчуці. Основний вид діяльності підприємства: «Роздрібна торгівля м’ясом і м’ясними продуктами в спеціалізованих магазинах».

Іншими словами, після довготривалої оренди, викупу, а згодом отримання містобудівної документації, фірма, прямо пов’язна з ексдепутатом і членом виконавчого комітету продала ділянку біля зупинки Центрального ринку в Кропивницькому підприємцям з іншої області, які нині планують звести там комерційний об’єкт.

Нагадаємо, нещодавно міськрада погодила приватизацію приміщення в центрі Кропивницького фірмі, власницею якої є повна тезка дружини начальника Територіального управління державної судової адміністрації України в Кіровоградській області. Ще до рішення сесії нерухомість здавалась в оренду за 30 тисяч гривень на місяць, при цьому орендарі сплачували в бюджет 7 500 гривень на місяць. Також стало відомо про ймовірний продаж приміщення після виведення його з комунальної власності міста.