Учора під головуванням депутатки Кропивницької міської ради Наталії Чередніченко відбулося чергове засідання постійної комісії з питань охорони здоров’я, освіти, соціальної політики, культури та спорту. Участь у засіданні взяв секретар міської ради Олег Колюка та голова комісії з питань бюджету та податкової політики Дмитро Бірець.
На порядку денному засідання комісії було три питання.
Члени комісії погодили проєкт рішення з деякими змінами у формулюванні назви “Про звернення Кропивницької міської ради до Міністерства молоді та спорту України, Національного олімпійського комітету України щодо вжиття усіх можливих заходів для недопущення участі російських та білоруських спортсменів у Олімпійських іграх та Азійських іграх”.
Наступною темою для розгляду стало колективне звернення депутаток Наталі Чередніченко та Ольги Мороз щодо затримки виплати заробітної плати працівникам КНП “Дитяча міська лікарня”. Вичерпні пояснення з цього приводу надали начальниця управління охорони здоров’я міської ради Оксана Макарук та виконуюча обов’язки генерального директора лікарні Оксана Клюєнко.
Заборгованість виникала з об’єктивних причин і пов’язана із процедурою затвердження заявок від лікувальних закладів на фінансування надаваних послуг пацієнтам, що подаються у Національну службу здоров’я України. Заклади подають свої заявки в кінці року у грудні, а НСЗУ розглядає їх і затверджує у січні уже нового року. Без проблем у виплаті заробітних плат цей процес проходить для тих лікувальних закладів, які мають залишки коштів на кінець року на своїх рахунках, якщо ж ситуація зворотна, тоді виникають затримки з виплатами як в дитячій міській лікарні, що можуть призводити до невдоволення персоналу, анонімних скарг тощо.
– Щоб попередити непорозуміння, скарги у колективі необхідно проводити роз’яснювальну роботу — пояснювати людям чому ситуація складається так, чи інакше, на що керівництво може впливати, а де треба просто зачекати. За відсутності комунікації й виникають такі ситуації в колективі, – переконаний секретар міської ради Олег Колюка.
Це зауваження і стало головною рекомендацією від профільної депутатської комісії у подальшій роботі очільниці закладу охорони здоров’я.
Тривале і детальне обговорення у членів комісії викликав представлений директоркою департаменту соціальної політики міської ради Юлією Вовк проєкт комплексної програми соціальної підтримки, адаптації та інтеграції внутрішньо переміщених осіб в Кропивницькій міській територіальній громаді на 2023 — 2025 роки.
Ініціював створення такої програми депутатський корпус, її розробники — виконавчі органи міської ради. Програма має на меті сприяти адаптації та інтеграції ВПО до територіальної громади міста, забезпечити їх доступом до різних видів послуг (адміністративних, соціальних, освітніх, лікувальних тощо) та житловим правом, достовірною інформацією, дитячим оздоровленням. Є в програмі і пункт про створення та функціонування ради з питань внутрішньо переміщених осіб.
Члени комісії дійшли згоди, що програму необхідно доопрацювати із врахуванням усіх пропозицій та рекомендацій. Одна з яких стосувалась усіх галузевих програм, йшлося про підготовку критеріїв оцінки ефективності виконання міських програм.