Комунальне підприємство «Теплоенергетик» готується до завершення опалювального сезону і до підбиття підсумків економічної ситуації та технічного розвитку у складні воєнні 2022-2023 роки. Стан розрахунків за газ перед НАК “Нафтогаз України” залишається достатньо критичним, відзначив під час апаратної наради заступник міського голови Олександр Мосін, у свою чергу, держава не розраховується з теплогенеруючим підприємством за різницею в тарифах надання послуг споживачам, повідомили в прес-службі міської ради.
Загальний борг за спожитий газ в Україні складає близько 92 мільярдів гривень, а борг по відшкодуванню різниці в тарифах становить майже 36 мільярдів гривень, – повідомив Олександр Мосін. – Така ситуація є предметом детального аналізу, як в профільному міністерстві, так і в Асоціації міст України. За будь-яких обставин, борги потрібно буде повертати, навіть за умови підтримки урядом ініціативи АМУ розблокування механізму повернення теплогенеруючим підприємствам коштів за різницею в тарифах водо- і теплопостачання.
КП «Теплоенергетик» був і залишається сумлінним платником, тому важливо вчасно розпочати процедуру укладання договорів реструктуризації боргу. Відповідне доручення під час апаратної наради отримав директор підприємства Олександр Чельник.
У той же час, ініціатива міської влади і адміністрації комунального підприємства дозволила та тісна співпраця з міжнародними інвесторами дозволила у період поточного сезону зміцнити матеріальну базу «Теплоенергетика».
Зокрема, отримані від представництва ЮНІСЕФ чотири електрогенератори: 2 – потужністю 200 кВТ, 1 – потужністю 150 кВт та 1 – потужністю 100 кВт., дозволять забезпечити об’єкти водопостачання та водовідведення селища Нового безперебійним живленням у разі виникнення аварійних та інших надзвичайних ситуацій у період воєнного стану.
Наступним кроком має стати підвищення якості води, що подається споживачам. – наголосив Олександр Мосін. – Завдяки продовженню міжнародної співпраці можна буде встановити в закладах освіти, культури, охорони здоров’я селища сучасні ефективні установки з очистки води.
А в рамках Меморандуму про взаєморозуміння і співпрацю між Кропивницькою міською радою, КП «Теплоенергетик» і USAID підприємство отримало пересувну модульну котельню, обладнану твердопаливним котлом та відповідним устаткуванням.
Котел опалювальний, водогрійний, тривалого горіння з автоматичним регулюванням температури марки КТ-3Е-N потужністю 1 МВт, 2023 року виробництва, призначений для теплопостачання будівель та споруд, обладнаних системами водяного опалення з примусовою циркуляцією води. У разі пошкодження теплових мереж чи котельного обладнання отриману пересувну модульну котельню буде під’єднано до закладу соціальної сфери чи багатоквартирного будинку для забезпечення теплом.
Загалом, Кропивницький отримає чотири таких теплогенеруючих пункти. Перший. За інформацією Олександра Чельника, буде встановлений, як резервний, на території лікарні швидкої медичної допомоги і обслуговуватиме, крім лікарні, шпиталь для ветеранів. Поліклініку та найближчий 50-квартирний житловий будинок.
А поки що тепловики Кропивницького у складних умовах підтримують стабільну подачу тепла в обласному центрі.
Минулого тижня, у п’ятницю, стався серйозний порив трубопроводу теплопостачання діаметром 500 мм на вулиці Гагаріна, внаслідок якого майже на пів доби без тепла залишилися 47 житлових будинків і три заклади соціальної сфери. Силами працівників КП “Теплоенергетика” аварію ліквідували, замінили дві пошкоджені ділянки труби загальною довжиною 8 метрів. В суботу о третій ночі теплопостачання було відновлено.
Пориви тепломереж сталися також на вулицях Академіка Корольова та Шатила. Для ліквідації аварій тепловики також змушені були відключати теплопостачння споживачам, але аварії ліквідували оперативно, тож люди не відчули зниження температури в будинках.