Пульс Exclusive
Різне

Радник керівника “Дніпро-Кіровоград” оприлюднив відкритий лист до керівництва області

Радник очільника ОКВП “Дніпро-Кіровоград” Сергій Карелін на оприлюднив відкритий лист до керівництва області на своїй сторінці у мережі facebook, у якому коментує закиди щодо непрофесійності та слабкому менеджменті підприємства.

Лист адресований голові Кіровоградської ОВА, голові Кіровоградської облради та голові бюджетної комісії обласної ради.

Сергій Карелін зазначає, що “не нинішнє керівництво водоканалу приймало та затверджувало рішення щодо отримання Кредитів Світового Банку в тій кількості і з наявними темпами їх запровадження” і “не нинішнє керівництво затверджувало наявний тариф, в т.ч. з урахуванням повернення отриманого кредиту, коли запуск об’єктів був розтягнутий в часі з тих чи інших причин”.

Він також вважає, що підприємство зробили заручником політичних ігор депутатів та інших осіб, зацікавлених у доступі до ресурсів, паралельно перелічуючи досягнення ОКВП під керівництвом в.о. директора Олександра Пісного:

“Нинішнє керівництво водоканалу не впливає на велике зростання курсу валют по отриманим кимось кредитам через військові дії та фінансовий стан в країні, що призвело до збільшення заборгованостей, а всі «фахові» коміссії цей фактор не приймають як об’єктивний до уваги”, – пише Сергій Карелін.

Посадовцям закидає “небажання звернути увагу на досягнення ОКВП «Дніпро-Кіровоград» в просуванні темпів реалізації проектів реконструкцій в умовах війни, зменшення витрат електроенергії через оптимізацію технологій, жорстку політику підприємства по економії матеріальних ресурсів, оптимізації кадрів тощо”.

Також наводить цифри:

1. В 2021 році (за попереднім керівництвом) підприємство отримало збиток 52,2 млн. грн.

В 2022 році (за нового керівництва та без урахування курсової різниці по отриманим кредитам Світового банку) – за умов війни, падіння збуту, збільшення недоплат за послуги населенням (із 101 млн. в 2021р. до 148 млн. в 2022 році), багатократного збільшення вартостей реагентів, паливно-мастильних і інших матеріалів, підприємство отримало менший збиток – в розмірі 41 млн. грн.

2. В період за 2022 рік відносно 2021 року підприємство вперше за історію існування досягло зменшення питомих витрат електроенергії (кВт/1 м.куб.) по воді – на 12,6%, по стокам – на 19,2%. Питомих – тобто не прив’язаних до кількості рідин, виключно – професійний критерій для оцінки діяльності з оптимізації технологій.

3. Загальна економія витрат електроенергії в абсолютній кількості склала за 2022 рік – 3,4 млн. кВт відносно попереднього 2021 року, або близько 18 млн. грн.

4. «Нефаховим» керівництвом залучено біля 90 млн. грн. донорської допомоги, яка дозволила покрити (не за рахунок споживачів чи бюджету) закупівлю збільшених в рази у вартості реагентів, придбати нові автомобілі та ємності для розвезення води, отримати на безоплатній основі 20 генераторів для організації автономного живлення насосних станцій, отримати кілометри нових труб, велику кількість запірної арматури, компенсувати вартість електроенергії та інше.

5. За рахунок донорських коштів, із зменшенням запроектованої раніше суми реалізації проекту із 100 млн. грн. до близько 20 млн., запущено в роботу проект подачі води на селище Нове із прогресивним технічним рішенням, яке передбачає мінімальні витрати електроенергії в подальшому при експлуатації. Вже організоване водопостачання с. Сонячне.

6. За рахунок фаховості керівника підприємства в економічній сфері:

  • – вдалося зменшити збитки через підвищення вартості паливно-мастильних матеріалів, зекономлено: 57 м.куб. скрапленого газу; 16,8 тон бензину; 14,8 тон дизельного палива; 2,5 тони оливи.
  • – зменшено витрати на охорону підприємства на 6 млн. грн. на рік.;
  • – створено систему контролю собівартостей, за якою кожний керівник ВКГ звітує про фактори впливу та способи утримання тарифів на послуги.

7. За рахунок фаховості технічного персоналу:

  • – проведено аудит всіх насосних станцій;
  • – визначені прорахунки в рішеннях проектів Світового Банку;
  • – затверджено Стратегію розвитку підприємства, яка отримала схвальний відгук від Голови ОВА;
  • – згідно Стратегії лише за рік реалізовано не за кредитні, а за обігові кошти, реконструкції 5-ти насосних станцій, термін окупності вкладень (за рахунок економії електроенергії) на яких склав 4, 6, 8, 10 місяців, а не роки. За зазначений період вкладені кошти повернулись на підприємство та перетворились на додатковий дохід.

8. Запущені по підприємствам ВКГ програми: реставрації та заміни засувок; вирівнювання балансу тисків через встановлення клапанів регулювання тисків; запроваджується організація зонованого дистанційного обліку споживання води для реалізації соціальної справедливості між споживачами.

9. Зекономлені мільйони гривень для споживачів та бюджету через власноруч виконані гідравлічні моделі систем водопостачання міст, окрім Кропивницького, по якому це виконано за мільйони гривень та за кредитні кошти Світового Банку підрядниками згідно Контрактів.

10. На засіданні новоствореної Технічної Ради лише одним рішенням відмовлено в реалізації раніше запланованого проекту на близько 120 млн. грн. через його технологічну недоцільність, що можна вважати прямою економією.

11. На засіданні Технічної Ради вже визначено рішення, реалізація якого в майбутньому прогнозовано зекономить до 2 млн. кВт електроенергії в рік на одній із насосних станцій підприємства. Розрахунковий термін окупності вкладень – до 1,5 року.

12. Новопризначеним керівником Смолінського ВКГ досягнуто зменшення втрат води по зношеному водогону з наявних 337,4 тис. м. куб. за 4 місяці 2022 року до 174,7 тис. м. куб. за 4 місяці 2023 року, або на 48% менше.

“Але мабуть одним із головних досягнень нового керівництва стала відсутність будь якого приводу для обвинувачень в корупції, що регулярно мало місце всі попередні роки. Начебто гучна справа про розкрадання коштів на закупівлі Екскаватора та Мулососа завершується висновком Судової Експертизи про їх закупівлю підприємством за ціною нижчою, ніж ринкова. Ми не можемо нести відповідальність за всі роки існування підприємства. Але ми готові відповісти за кожні свої дії та рішення з 2022 року по теперішній час”, – пише Сергій Карелін.

ДОВІДКОВО. Сергій Карелін – радник керівника “Дніпро-Кіровоград”, кксперт «Експертної платформи з енергоефективності» (галузь – водопостачання); технічний консультант з водопостачання програми DOBRE USAID; експерта з ТЕО UNDP (Програми розвитку ООН); консультант з водопостачання програми «U-Lead з Україною»; консультант з водопостачання «Асоціації сільських, селищних рад та об’єднаних громад України»; технічний консультант “Регіонального центру економічних досліджень та підтримки бізнесу”;
Позаштатний експерт Кіровоградської філії «Укрдержбудекспертиза»; автор методики «Експрес гідроенергетичного аналізу енергоефективності систем водопостачання/водовідведення»; автор патентів та винаходів з технологій фільтрації води та стоків.