Кропивницька міська рада розробляє регуляторний акт відповідно до рекомендацій Антимонопольного комітету України щодо визначення ставок оренди. У разі схвалення, орендна плата за землю буде встановлюватися за чіткою методикою методикою, в залежності від виду використання земельною ділянкою.
Про це сьогодні, 11 лютого, на засіданні земельної комісії повідомила начальник юридичного управління Марина Смаглюк.
Вона наголосила, що Антимонопольний комітет України вимагає врегулювати вказане питання, адже оцінює практику присвоєння депутатами орендних ставок на сесії міськради як антиконкурентну.
Водночас у Державній регуляторній службі вважають, що органи місцевого самоврядування мають повноваження самостійно призначати відсоток від нормативної оцінки землі.
Мова йде про те, що відповідна земельна комісія має право рекомендувати призначення орендної ставки за земельну ділянку індивідуально (від 3% до 12%). Схожі суб’єкти господарювання, розташовані поруч, могли мали зовсім інший рівень оподаткування.
Олександр Шамардін, колишній голова, а нині член земельної комісії, зазначив, що управління земельних відносин раніше «прописав кодекси, якими воно керуюся» і запитав, чи вплине нове регулювання на попередні рішення.
Відповідь – ні.
Марина Смаглюк пояснила, що Антимонопольний комітет дав міській раді Кропивницького час для прийняття вказаного рішення. У разі неприйняття, на міську раду накладуть штрафні санкції.
Регуляторний акт стане “нормою закону”, який нівелює можливість депутатам визначати ставку оренди в “ручному режимі”. Одеса та Вінниця вже пішли цим шляхом.
Документ буде повторно розглядатися до на земельній комісії, а потім його винесуть на сесію міськради.