пульS – все про Кропивницький та область
Події

Виконувати замовлення для Міноборони РФ могло підприємство, яке добуває каолін під Кропивницьким

Сьогодні, 13 травня, прокуратура Кіровоградської області повідомила про обшуки на підприємствах, що виконували замовлення для Міноборони РФ.

“Слідчу дію проводили у рамках досудового розслідування кримінального провадження за фактом привласнення бюджетних коштів у великих розмірах з боку осіб, які є громадянами РФ, є засновниками та власниками ряду суб’єктів господарської діяльності та здійснюють свою діяльність на території регіону. Під час обшуків виявлено та вилучено документацію, що підтверджує фінансово-господарські взаємовідносини вказаних суб’єктів господарювання з Російською Федерацією, зокрема між ними укладено контракти про поставку продукції та сировини”, – повідомили в прокуратурі.

Слідством встановлено, що власником 91% акцій одного з цих товариств являється закрите акціонерне товариство, яке зареєстровано в країні агресора та є активним учасником державних закупівель в РФ, замовниками яких виступають підприємства Міністерства оборони РФ та Концерн Росэнергоатом.

“Крім того, встановлено, що одним із суб’єктів господарювання неодноразово здійснювалася реалізація та транспортування готової продукції до одного з підприємств, що розташоване в м.Самара, яке у свою чергу надає допомогу самопроголошеній владі, яка тимчасово окупувала частину територій Донецької та Луганської областей. Триває слідство”, – додають у прокуратурі області.

Але не уточнюють про які саме суб’єкти господарювання ідеться.

Джерела повідомили пульS, що мова, зокрема, про АТ “Кіровоградське рудоуправління”, а читачі впізнали одне підприємство в прес-релізі, виданому прокуратурою.

Згідно даних аналітичної системи YouControl, власниками “Кіровоградське рудоуправління”, що розташоване в селі Катеринівка Кропивницького району є громадяни російської федерації Сергій Кабаргін та Людмила Соловйова.

Підприємство спеціалізується на добуванні піску, гравію, глин і каоліну.

Нагадаємо, відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.