Пульс Exclusive
Різне

Іосаф та Боголєп не підписали звернення щодо церковного суду над патріархом Кирилом

Архієреї Кіровоградщини не підписали звернення щодо церковного суду над московським патріархом Кирилом. Нагадаємо, що духовенство УПЦ (зокрема, священослужителі з Кіровоградщини) звернеться до Предстоятелів Помісних Православних Церков із засудженням російської агресії в Україні та дій патріарха Кирила. Останній, як відомо, “благословив” війну росії проти України.

Ініціатором такого звернення виступив священник Дніпропетровської єпархії Андрій Пінчук.

Він повідомив, що збір підписів під зверненням духовенства УПЦ до Предстоятелів Східних Церков щодо суду над патріархом Кирилом завершено.

“Під зверненням стоять підписи 437 осіб в священому сані. Ця цифра – покажчик не тільки тих, хто поступає по своїй совісті, але й тих, хто не боїться цього робити попри погрози та можливі репресії. Багато священиків в розмовах підтримали наше звернення, але їм не вистачило мужності підписати його – з остраху за своє майбутнє та майбутнє своїх родин”, – зазначає Андрій Пінчук.

Протоієрей також оприлюднив відповідну інфографіку з кількістю підписантів по регіонам. Вона свідчить, що на Кіровоградщині ініціативу підтримали вісім священнослужителів.

Список священників, які підписали звернення про церковний суд над патріархом Кирилом доступний за посиланням. У переліку немає ані архієпископа Кіровоградського і Новомиргородського Іоасафа, ані архієпископа Олександрійського і Світловодського Боголєпа.