Пульс Exclusive
Різне

«ARTукриття для митців»: у кропивницькому музеї Осмьоркіна відкрилася виставка пам’яті

У Кропивницькому в художньо-меморіальному музеї Олександра Осмьоркіна презентували виставку «ARTукриття для митців».

Це вже друга виставка в рамках музейного проєкту «Художні студії» – «Портрети сучасників на тлі війни». Експозиція присвячена пам’яті професора живопису Олександру Осмьоркіну та заслуженого художника України Андрія Надєждіна, який раптово відійшов у засвіти у жовтні цього року, а також українським воїнам, які віддають своє життя, захищаючи свободу, незалежність та територіальну цілісність нашої держави.

«Реалізуючи проєкт «Художні студії» за темою, визначеною самим життям, музей фактично став для митців своєрідним артукриттям, де вони творчо працюють і народжують нові ідеї, спілкуються і зігрівають душі один одному у важкі часи надлюдських випробувань. Головним куратором цього проєкту був провідний науковий співробітник музею, фаховий мистецтвознавець, заслужений художник України Андрій Надєждін, який згуртовував художників, надихав їх на творчість і спонукав до влаштування виставок навіть в умовах війни, бо вважав, що призначення художників не просто бути свідками історичних подій, а образно відображати їх», – зазначає директорка музею Віта Чернова.

Експозицію виставки, розміщеної в підвальному приміщенні музею, що нині використовується як укриття під час повітряної тривоги, складають понад п’ятдесят творів учасників арт-проєкту «Художні студії-2022» – кропивницьких художників Андрія Надєждіна, Ольги Краснопольської, Ірини Кухаренко, Наталії Корнілової, Олександра Кир’янова, Людмили та Олександра Демиденків, Ольги Коломієць, Юлії Тарасової, фотографа Олександра Шулешка та митців з інших міст Ганни Баранової з Харкова та Григорія Вовка з Одеси.

Атрактивними акцентами виставки є інсталяції меморіальних речей з будинку Паученка-Осмьоркіних, адже музей і сам перебуває в укритті, бо експозиція демонтована з метою збереження картин та інших раритетних предметів. Емоційну напругу створюють конструкції з подіумів, різноманітне освітлення, відеоряд анімованих авторських зображень, музичний супровід та символи сьогодення – Прапор України, «Бородянський півник», гільза від снаряда, кашкет військового та жіноча хустка в очікуванні зустрічі з переможцем. Поступово всі – і художники, і глядачі, поринаючи у світ образів, відчуваючи хиткість часу і простору, стають учасниками виставки, мистецького дійства – перформансу.
Ознайомитися з виставкою можна за попереднім замовленням.