Пульс Exclusive
Різне

Безкоштовна амбулаторія запрацювала в Кропивницькому, медичні послуги надаватимуть іноземні фахівці (ФОТО, ВІДЕО)

Сьогодні у Кропивницькому розпочала свою роботу безкоштовна амбулаторія для внутрішньо переміщених осіб. Вона також надаватиме послуги для жителів обласного центру та навколишніх громад. Її відкриття стало можливим завдяки гуманітарній допомозі християнської міжнародної організації «Сумка Самарянина». Відкриттю амбулаторії, за словами представників організації, активно сприяли Кіровоградська обласна військова адміністрація та Кропивницька міська рада, інформує пульS.

Амбулаторія функціонує в будівлі гуртожитку – профілакторії ЦНТУ. Поруч облаштували спеціальні палатки, які також використовуватимуть за призначенням.

«Наразі, на щастя, є потреба саме в клініці, а не госпіталі. Але якщо така потреба виникне, ми готові розгорнути повноцінний госпіталь з операційними кімнатами», –  каже Джон Троук – керівник проекту «Сумка Самарянина» в Кропивницькому.

Надавати безкоштовну медичну допомогу планують вже цього тижня. У закладі працюють троє лікарів-американців (кардіолог і два травматологи) та п’ять медсестр. Проте, за необхідності, кількість лікарів може збільшитися за рахунок кропивницьких спеціалістів та медиків-переселенців.

Попередньо консультуватимуть близько 50 осіб на добу.

Амбулаторію відвідав і голова Кіровоградської ОВА Андрій Райкович. Зазначив, що ініціатива правильна, а відтак її реалізацію необхідно підтримувати й працювати над тим, аби амбулаторія функціонувала і після перемоги України у війні.

«Сьогодні в Україні біда. Але весь світ нас підтримує у прагненні бути вільними й перемогти у цій війні. Ми безмежно вдячні, що до великого проєкту створення медичної бази долучилися провідні американські фахівці світового рівня. Це обов’язково підвищить, у тому числі, рівень кваліфікації наших медиків», – переконаний Андрій Райкович.

Джон Троук запевнив: амбулаторія працюватиме не тільки під час війни, а й після Перемоги.

Час роботи клініки: з 08:00 до 18:00.