Пульс Exclusive
Різне

Бібліотека виграла грант і тепер допомагає переселенцям інтегруватися в життя на Кіровоградщині

Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва імені Маланюка стала учасницею проєкту «ВільноХаб» і допомагає підліткам, що переїхали з областей, де ведуться бойові дії, інтегруватися в життя на Кіровоградщині.

Про це розповіла директор закладу Лариса Савенко.

Вона зазначила, проєкт передбачає не лише підтримку підлітків-переселенців, а й працевлаштування двох внутрішньо переміщених осіб для роботи з ними.

«Ми взяли на роботу Наталію Брит із Київщини та Катерину Шаповал із Донеччини. Дівчата розпочали працювати з серпня та вже встигли провести 13 заходів для дітей і молоді з родин внутрішньо переміщених осіб. Загалом охопили 266 учасників. Головне завдання – це інтеграція підлітків у життя громади, знайомство та налагодження дружніх стосунків. Наталія та Катерина з ним цілком справляються, у них є досвід роботи з дітьми», – розповіла Лариса Савенко.

Переселенки працюватимуть з підлітками протягом 5 місяців. Проєкт впроваджується за фінансування Агентства США USAID та виконується IREX за підтримки Мінкультури України.

Як повідомлялося раніше, Регіональний центр розвитку послуг обласної ради допоміг знайти постійну або тимчасову роботу майже сотні внутрішньо переміщеним особам на Кіровоградщині.