Пульс Exclusive
Різне

Більшість підприємств області працюють в умовах воєнного стану – ОВА

Більшість підприємств-виробників на Кіровоградщині активізували роботу в умовах воєнного стану. Про це під час апаратної наради повідомила заступниця директора департаменту економічного розвитку та торгівлі ОВА Світлана Соломаха.

Вона зазначила, що з початку воєнних дій економіка області зазнала суттєвих структурних змін, дещо зменшився виробничий потенціал.

Причинами цього є зміна структури попиту та виробництва, втрата ринків постачання сировини та збуту вже виготовленої продукції, руйнування економічних та логістичних зв’язків, а також втрата кваліфікованого персоналу.

Наразі на території усіх територіальних громад області ведеться щоденний моніторинг щодо діяльності виробничих підприємств. Дані показують, що ситуація має позитивні тенденції.

«За нашими даними станом на 8 квітня, у галузі промисловості з 473 виробників зараз працюють 382 підприємства – 82%. Найбільше підприємств працюють у харчовій промисловості, адже вони задіяні у переробці сільгосппродукції, активно працюють над наданням гуманітарної допомоги регіонам, де ведуться внаслідок бойові дії. У легкій промисловості працює 86% підприємств, в обробленні деревини – 84%, хімічної продукції – 79%, металургії – 76%, машинобудуванні – 74 у добувній промисловості – 65%, виробництві електроенергії – 92% виробників», – повідомила директорка департаменту.

Фото: умовне.