Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка у Кропивницькому готується до початку нового навчального року. Під час зустрічі з журналістами ректор вишу Євген Соболь підкреслив: пріоритетом для керівництва наразі є безпековий фактор, зважаючи на війну в країні. Разом з тим, не полишає амбіцій щодо розвитку університету.
«ВІЙНА ВНЕСЛА СВОЇ КОРЕКТИВИ»
Зустріч була приурочена до річниці перебування на посаді ректора ЦДПУ ім. В. Винниченка.
Євген Соболь відзначив адміністративні зміни (передусім, реорганізацію факультетів) та плани, які через війну затрималиcь у реалізації (утеплення семиповерхового корпусу й будівництво котельні).
«З-поміж іншого, ми придбали й оновили оргтехніку. За день до війни я був в Офісі Президента, домігся погодження питання щодо утеплення 7-поверхівки та будівництва котельні для опалення корпусів. Але війна внесла корективи. Наразі маємо листи, що засвідчують – робота відновиться після закінчення війни».
Попри це, триває ремонт в актовій залі університету. Закінчити роботи планують протягом вересня-жовтня поточного року.
До введення в експлуатацію готується і стадіон на факультеті фізичного виховання. Там зараз уже тренуються дитячі команди.
«ПО БОРГАМ ВИЙШЛИ В 0»
За рік також вдалося розібратися із суттєвою заборгованістю університету, провести реструктуризацію та, зрештою, виплатити борг. Так, приміром, виш мав сплатити 3,5 млн. грн. тільки за опалення. За світло – близько 300 тис. грн., інтернет – 100 тис. грн. тощо.
«На 1 січня ми по боргам вийшли в 0. Але всі запаси були вичерпані. Згодом Міністерство зняло кошти з кожного державного університету – з нас, наприклад, спочатку 100 тисяч, а потім понад 5 мільйонів. Мова йде про кошти, які призначались на виплату заробітних плат», – розповідає Євген Соболь.
Невдовзі ректор видав наказ про зменшення робочого дня і заробітної плати на 25%, що, в тому числі, дозволило виплатити в повній мірі відпускні й оздоровчі.
Заробітну плату працівникам нараховують вчасно.
НОВОВВЕДЕННЯ
В університеті наразі навчають за 12 новими спеціальностями. З вересня готуватимуть економістів, фахівців за туристичним напрямком, психології бізнесу, робототехніки тощо.
Також відкрили спеціалізовані вчені ради з педагогіки та права де захищатимуться докторські й кандидатські дисертації. А навесні пройшли ліцензування програми підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників.
Щодо студентства, то з початку навчального року на різних факультетах запрацюють понад 20 нових профільних гуртків (вокальні, археологічний, художні, спортивні тощо).
У виші провели ребрендинг. Відтепер кожен факультет має свої власні атрибути.
«Шукаємо партнерів для розвитку університету. До речі, запустили мережеву освіту – в Олександрії на базі кількох коледжів готують спеціалістів за фахами ЦДПУ», – каже ректор.
Колектив університету, зі свого боку, також працює на перемогу, проте з міркувань безпеки про особливість цієї допомоги конкретизувати не будемо.
ЯК НАВЧАТИМУТЬСЯ
Чи не найголовніше питання як для колективу університету, так і для абітурієнтів і студентів – як буде проходити навчання під час воєнного стану.
За словами ректора ЦДПУ ім. В. Винниченка Євгена Соболя, освітній процес розпочнеться з 8 серпня.
«За цей час буде прийнято колегіальне рішення щодо форми навчання – очної або дистанційної з урахуванням думки профспілки, керівництва, факультетів. На першому місці для нас – безпека», – підкреслює Євген Соболь.
І додає: на базі вишу облаштовано бомбосховища і цокольні поверхи, які можуть вміщувати близько 1500 студентів. Не виключається варіант, за яким окремі факультети почергово навчатимуться очно, а інші дистанційно.
До речі, плату за навчання цьогоріч суттєво знижено.