Пульс Exclusive
Різне

Був “житловий”, стане “торговий”: у Кропивницькому по провулку Фортечному розгорнулося нове будівництво (ФОТО)

 
 По провулку Фортечному, що у Кропивницькому, стартувало нове будівництво. За словами місцевих жителів, близько двох тижнів тому робітники почали зводити другий поверх на базі існуючого приватного будинку, інформує пульS. 

Ми спробували з’ясувати законність будівництва другого поверху (схоже, під торгівлю) в приватному будинку, який знаходиться за адресою: Провулок Фортечний, 6.

Зараз тут перекрили пішохідну частину, що в умовах нинішнього погіршення погодних умов створює певні незручності – люди змушені обходити тротуар фактично по проїжджій частині.

Крім того, в житловому будинку (принаймні, так значиться у документах) одразу в декількох місцях встановлені сходи й вхідні двері в магазини, що звужує простір і, відповідно, ще більше знижує можливість безпечного проходу для пішоходів.

Незважаючи на досить жваве розташування об’єкта, це «перепрофілювання» не зацікавило жоден контролюючий орган.

Міський голова Кропивницького Андрій Райкович має абсолютно інші обов’язки та повноваження, а тому така робота покладається на спеціально створені та функціонуючі структури (ДАБі, департамент містобудування та архітектури, спецінспекцію тощо), які у разі необхідності мають адекватно реагувати та надавати інформацію органам місцевого самоврядування.

Ймовірно, інформують не завжди.

ЩО ВІДОМО?

Йдеться про 0,01390 га житлового будинку, який, судячи з усього, хочуть перепрофільовувати під двоповерховий торговий комплекс. Варто зазначити, що перший поверх вже здається в оренду для комерційних потреб. Як зазначалося вище, тепер почали будувати другий.

Незважаючи на розпочаті будівельні роботи, паспорт об’єкта, в якому було б чітко вказано, що саме і за яким проектом будується (з даними про замовника і відповідального), не був розміщений.

У міській спецінспекції повідомили, що ніхто за цією адресою не повідомляв про перекриття тротуарної частини.

Ми також подали запит у ДАБі, щоб зрозуміти, на підставі яких дозволів відбувається будівництво. В архітектурно-будівельному контролі відповіли, що згідно «Єдиного реєстру документів, що мають право на виконання підготовчих та будівельних робіт» зареєструвано лише один звіт про початок робіт на ділянці: «Будівництво господарської будівлі – тераси».

Він датується 2014-м роком. Замовник: Світлана Соколовська.

За уточненням, чи підпадає другий поверх цієї будівлі під категорію «тераса», ми звернулися до архітекторки Світлани Харламової:

Ні, вона не падає. Тераса відкрита. Тут ми бачимо, скоріше, будівництво закритої мансарди. Є питання як до технічної сторони проблеми, так і до естетики»

Металеві опори, судячи з усього, не нові – використовувалися раніше, про що свідчить їх зовнішній вигляд.

Також нам вдалося з’ясувати, що раніше в цьому закладі були лазні з наданням різних послуг, у зв’язку з чим їними цікавилися правоохоронці.

ЗБУДУВАТИ, А ПОТІМ «УЗАКОНИТИ”. І ДО ЧОГО ТУТ ТОРГІВЛЯ?

За словами виконуючої обов’язки начальника управління містобудування та архітектури Кропивницької міської ради Ірини Мартинової, документи на будівництво «тераси» у 2014 році вже визнаються недійсними через нові норми, передбачені законодавством.

Ми подали запит до очолюваного нею управління і тепер чекаємо відповіді щодо наявності/відсутності проектної документації.

Не менш цікавим є сам факт функціонування магазинів, які розташовані по проспекту Фортечному, 6.

Адже сама земля не має комерційного призначення і має використовуватися для «будівництва та обслуговування багатоквартирного будинку, господарських будівель (присадибних ділянок)».

На сайті Кропивницької міської ради опубліковано проект рішення про зміну цільового призначення земельної ділянки з «будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель» на «будівлі торгівлі».

Документ буде повторно розглядатися на земельній комісії, а потім, у разі його погодження, на сесії міської ради. Варто зазначити, що цей документ успішно пройшов профільну комісію у серпні минулого року. У жодного з депутатів не виникло питань щодо зміни цільового призначення з багатоквартирного будинку на будівлі торгівлі. Сам розгляд тривав трохи більше хвилини. Ось як це було:

Для порівняння, подібні та інші за формою документи на земельній комісії досить часто викликали жваві дискусії і не завжди були погоджені й одностайно прийняті.

Однак таке досить сумнівне, на думку архітекторів, «перепрофілювання» на об’єкт торгівлі старого житлового будинку по провлку Фортечному не збентежило нікого з тодішніх народних обранців.

Слід зазначити, що практика будувати певні об’єкти без відповідних дозвільних документів, а потім звертатися з проханням “узаконити” їх, адже “там вже є майно» для окремих забудовників Кропивницького не нова. Таким чином, в попередніх каденціях було прийнято ряд позитивних рішень.

Нова тільки починає свою роботу.