Пульс Exclusive
Різне

Чи розпочнеться забудова рекреаційної зони, вирішуватимуть депутати на сесії

Сьогодні, 1 квітня, на земельній комісії Кропивницького міської ради розглядалися, зокрема, два питання щодо зміни цільового призначення земельних ділянок в рекреаційній зоні під будівництво готелів. Члени комісії виступили проти, однак остаточне рішення буде прийматися на сесії міськради, інформує пульS з посиланням на трансляцію комісії.

ПРО ЩО МОВА?

На земельній комісії повторно розглядався проект рішення про зміну цільового призначення 3000 “квадратів”, які раніше видавалися під будівництво житлових будинків на вулиці Холодноярської.

Зараз фірма “Грін-Готель” звернулася до Кропивницької міської ради з проханням змінити цільове призначення землі з “В.02.01 – для будівництва житлового будинку, господарських споруд” (присадибна ділянка) “на” В.03.15 – для будівництва та обслуговування інших будівель ( вид використання – для розміщення та обслуговування готелю). Детальніше – за посиланням.

Представник “Грін-Готель” заявила, що на місці планують спорудити сучасний “VIP-готель”, не чіпаючи при цьому зелені насадження. Їй заперечили – на ділянці ростуть дерева, а зовсім поруч протікає річка.

НАСЛІДКИ СТАРИХ РІШЕНЬ

Відзначимо, що ділянки виділялися у 2010-му році і зараз є приватною власністю. За словами в.о. начальника управління архітектури Ірини Мартинової, виділено їх було всупереч Генеральному плану міста.

Склалася ситуація, коли управління архітектури і земельне управління не мають законних підстав відмовити заявнику, адже власники ділянок, що “нарізалися” на сесії в 2010-му році, можуть претендувати на зміну цільового призначення під будівництво готелів. Це допускається зонуванням. Корінь проблеми полягає в тому, що десять років тому були проігноровані положення Генерального плану міста.

Тепер же теоретично кожен власник землі на Мурманській може претендувати на зміну ЦП під будівництво готелів. Або продати ділянки фірмам з відповідним видом діяльності, що в разі надання депутатами дозволу на зміну цільового призначення, запустить “ланцюгову реакцію”, і незабаром Лісопаркову зону зможуть забудувати готелями.

ПОЗИЦІЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ КОМІСІЇ

Земельна комісія на чолі з Валентиною Яремчук не підтримала ініціативу “Грін-Готель” щодо зміни цільового призначення землі. Але рішення вищезгаданої комісії носять рекомендаційний характер.

Як стало відомо, якщо члени земельної комісії відразу нададуть доручення земельному управлінню підготувати документи про відмову, це дозволить заявнику звернутися до суду і зобов’язати міськраду затвердити зміну ЦП, або ж повторно його розглянути. Усі п’ять членів комісії проголосували “ПРОТИ”, однак проект рішення буде виноситися на засідання Кропивницької міської ради, де і прийметься остаточне рішення.

ДРУГЕ ПИТАННЯ

Наступний проект рішення, який розглядався на комісії, також стосувався зміни ЦП землі на вулиці Холодноярській під будівництво готелю.

Тільки в цьому випадку заявником виступила не фірма, а фізособа. Чоловік раніше купив вказану земельну ділянку на платформі “СЕТАМ” і зараз хоче побудувати там невеликий еко-готель.

Щоб “правила гри” були для всіх однаковими, члени комісії знову проголосували “ПРОТИ”.

ВСЕ ВИРІШИТЬ СЕСІЯ

Разом з тим, остаточне рішення щодо цих питань буде прийматися на сесії міської ради. Начальник земельного управління Роман Лунгол запевнив, що перед голосуванням поінформує депутатів про позицію земельної комісії та представників громадськості.