Пульс Exclusive
Різне

«Дефіцит пального не зупинив посівну кампанію на Кіровоградщині» – Фурманова

Загальна потреба Кіровоградської області у пально-мастильних матеріалах для проведення комплексу весняно-польових робіт становить 30 тис тонн.

Певний запас був сформований сільгосптоваровиробниками та операторами ринку ще до військової агресії. Про це повідомила в.о. директора департаменту АПК Кіровоградської ОВА Валерія Фурманова.

«Зараз, аграрії, використавши свої запаси користуються ринковими пропозиціями, вимушені гуртуватися, закуповувати обсяги пального в Європі. Україна з Європи паливо ніколи особливо не постачала, а зараз всі 100% ринку потрібно взяти звідти. Урядом спрощено проходження митних процедур для постачання нафтопродуктів. Проблеми є, тому що фактично ринок будує нові канали постачання. Проте, дефіцит пального на ринку не зупинив посівну кампанію на Кіровоградщині, хоча ситуація справді складна», – наголосила в.о. директора департаменту АПК.

Вона також прокоментувала і кадрову ситуацію у галузі, відзначивши, що з початку запровадження воєнного стану в Україні, урядом запроваджено механізм бронювання військовозобов’язаних, яким надається відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний час.

В області таку відстрочку отримали 6560 військовозобов’язаних, які працюють в сільськогосподарських, переробних та обслуговуючих підприємствах та задіяні для роботи у проведенні польових робіт.