Пульс Exclusive
Різне

Десять тисяч на рік за землю під комерцію на Попова: жителі против, з документами все добре

Сьогодні, 10 березня, в нашу редакцію звернулися мешканці вулиці Попова, 20, корпус 1 (м. Кропивницький) щодо нового будівництва біля багатоквартирного будинку. За їх словами, вранці стартували будівельні роботи на вільній ділянці на прилеглій території. З огляду на заповненість комерційними об’єктами вище згаданої вулиці, це було одне з нечисленних місць, де можна було проводити дозвілля з дітьми.

Соцмережі відреагували наступним чином:

Разом з тим, ми з’ясували, що будівництво проходить на цілком законних підставах.

Йдеться про 90 “квадратів” за адресою: вулиця Попова, 20, корпус 1. Земельній ділянці присвоєно кадастровий номер, а цільове призначення – “для будівництва та обслуговування будівель торгівлі”. Вид – під будівництво магазину.

21 серпня 2020 роки ділянку було винесено на земельний аукціон, який проходив в Кропивницькій міській раді. Передувало цьому відповідне рішення депутатів міської ради.

ДОВІДКА.

Земельні торги проводяться у формі аукціону, за результатами проведення якого укладається договір купівлі – продажу, оренди, земельної ділянки з учасником (переможцем) земельних торгів, який запропонував найвищу ціну за продаваний земельну ділянку або вищу плату за користування ним. Гроші від продажу або оренди землі зараховуються до міського бюджету.

Однак суворої конкуренції за цю земельну ділянку не було. Стартову ціну (10 362 гривень на рік за оренду) підняли всього на 100 гривень, у чому можна переконатися, переглянувши фрагмент відеотрансляції з даного аукціону на сайті “Держгеокадастра”.

У підсумку, земельну ділянку передали в оренду на 10 років, встановивши річну орендну плату на рівні 10 466 гривень.

Перемогу здобув ФОП Довбуш Олег Владиславович.

За словами місцевих, робочі їм повідомили, що на місці планується спорудження нової аптеки.