Пульс Exclusive
Різне

Двадцять два гектари на околиці Кропивницького можуть відвести під індустріальний парк

У Кропивницькому може зявитися індустріальний парк (ІП) на вулиці Аджамській. Принаймні, про такі наміри стало відомо на засіданні земельної комісії у Кропивницькій міській раді 24 червня під час розгляду одного з земельних питань. Заявником виступила приватна фірма. Відзначимо, що мова йде про 22 гектари, які можуть відвести без аукціону.

Комісія розглядала проект рішення про надання дозволу на  розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду по вул. Аджамській, 27 орієнтовною площею 22 га для будівництва розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості за рахунок земель промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення.

За словами начальника управління земельних відносин Романа Лунгола, вказана юридична особа вже орендує 11,5 га і має можливість створити там індустріальний парк. Проте для реєстрації і оформлення ІП необхідно мати в користуванні від 15 га.

«Після цього вони можуть зареєструвати, відповідно до програми Міністерства інфраструктури, індустріальний парк. Там є процедура ініціатора заявника. Після цього реєструється керуюча компанія, яка й буде управляти. Загалом площа індустріального парку має бути до 700 га».

Компанія-заявник «Росток-агро» на орендованій ділянці (11,5 га) наразі має своє підприємство й займається продажем посівних матеріалів.

 Отже, мова йде про додаткове виділення ще 9 гектарів до орендованих 11,5.

На засіданні земельної комісії з’явилась і комерційний директор згаданого підприємства. Заяву аргументувала бажанням створити індустріальний парк:

«Індустріальний парк нам потрібен, щоб створити інвестиційний клімат, залучити інвестиції. Ми почали шукати варіанти як диференціювати підприємство. Компанія існує 12 років, працює «в білу».

Відповідно до даних системи Opendatabot, фірма дійсно зареєстрована у 2009-му році. Основний вид діяльності – «Оптова торгівля хімічними продуктами». Розмір статутного капіталу – 100 гривень.

Члени земельної комісії актуалізували також питання укладання відповідного Меморандуму, проте начальник управління земельних відносин повідомив, що документ не напрацьований. Натомість комерційний директор «Росток-агро», яка прибула на комісію разом із представником Кіровоградської ОДА, заявила – Меморандум розроблений, але, ймовірно, не «дійшов» до управління.

Перед голосуванням Роман Лунгол повідомив, що після реєстрації індустріального парку рівень оподаткування за землю може становити менше 1% – відповідно до пільг, передбаченими ЗУ «Про індустріальний парк»:

«Але це вже буде постфактум, після формування».

Земельна комісія не підтримала запропонований проект рішення зі змінами, проте остаточне рішення буде прийматися на сесії Кропивницької міської ради, яка відбудеться 8 липня.