Пульс Exclusive
Різне

Екс-нардеп із Кропивницького прокоментував заяви в.о. ректора ДНМУ

Вчора ми публікували статтю, в якій намагалися розібратися в ситуації, що виникла навколо рішення Вченої ради про закриття філії Донецького Національного медичного університету в Кропивницькому. Прочитати її можна за посиланням.

Позиції представників вузу з Донецька (Краматорська) і Кропивницького в питанні закриття філії ДНМУ істотно різняться, про що можна судити з їхніх коментарів, які представлені в публічній площині.

ВІД «ПОВАГИ» ДО “ЗВИНУВАЧЕННЯ”

Вчора, 19 травня, видання «Без купюр» опублікувало інтерв’ю з виконувачем обов’язків ректора Донецького Національного медичного університету Майєю Єрмолаєвої (яка зайняла вказану посаду в минулому році).

У ньому М. Єрмолаєва доводить доцільність закриття філії ДНМУ в Кропивницького і досить критично оцінює роботу народного депутата минулого скликання, директора Кіровоградського обласного онкологічного диспансеру Костянтина Яриніч, який, як відомо, виступав лобістом відкриття філії Донецького медуніверситету в обласному центрі і керував в ньому кафедрою клінічних дисциплін.

Матеріал доступний за посиланням. Основні тези Єрмолаєвої полягають в наступному:

  • Проблеми в вузі були давно;
  • К. Яриніч пішов з ДНМУ, тому що М. Єрмолаєва «не личить на його пропозицію працювати з іноземними студентами через скандальну фірму-посередник»;
  • К. Яриніч неодноразово призводив до неї представників цієї фірми;
  • Коли М. Єрмолаєва заявила, що не буде з ними працювати, К. Яриніч звільнився;
  • “Якби К. Яриніч дійсно турбувався про долю вузу, то чи не розірвав би договір»;
  • “Рішення Вченої ради про закриття вузу не може скасувати ніхто, крім Вченої ради …»

Ми звернулися за коментарем до Костянтина Яриніч. Публікуємо його пряму мову без змін:

«Викладене в мою адресу посадовою особою М. Єрмолаєва коментувати одночасно і легко, і складно. Легко тому, що більшість з її слів не мають зв’язку з дійсністю. Складно тому, що доведеться розбирати кожен випад по пунктам, а це забере багато часу. Скажу так: виправдовуватися мені точно немає за що. Я завжди намагався і намагаюся докладати максимум зусиль для того, щоб філія ДНМУ в Кропивницькогму була гідно представлений, студенти мали можливість здобувати освіту, а медустанови області – кваліфіковані кадри. Вважаю, що те, що відбувається зараз навколо його роботи є спланованою диверсією.

Вважаю, що те, що відбувається зараз навколо його роботи є спланованою диверсією. Мабуть, у Майї В’ячеславівни, сталося щось з пам’яттю, адже зовсім недавно вона високо оцінювала мою роботу, більш того – просила залишитися в університеті.

Зараз я зачитаю текст з нашої переписки з М. Єрмолаєва і попрошу Вас уважно його послухати. Думаю, він проллє світло на істинність мотивів, достовірність і щирість висловлених нею тез:

Доброго дня! Дуже важкий була тиждень, прошу вибачення за похибки в комунікації.

С. Нестеровим неодноразово говорила, пояснювала, що його завдання – виконувати тільки конкретні завдання. Справедливості заради, він їх виконує. Це жорсткі і непопулярні моменти. Але він саме з ними справляється. Я дуже стараюся, щоб ваші шляхи перетиналися мінімально. Дуже настійно йому рекомендувала взагалі не вимовляти Ваше ім’я. Вступати в війни зараз не хочу, дуже небезпечний період і для мене особисто, і для університету в цілому.

Не хочу хвалитися, але, завдяки нашій спільній лінії, ми вже врятували університет від фінансової катастрофи, по крайней мере, значно її відстрочили. На Вченій раді 03.11.2020 буде невеликий звіт про це. Якби ми так не тиснули ці два місяці, сьогодні б вже 50% співробітників залишилися без зарплати, і нам нічим було б платити комуналку. Я розумію, що не все у мене виходить, немає досвіду, можливо, не вистачає дипломатичних здібностей, але я вчуся, намагаюся. Мені дуже складно, але я бачу (і не тільки я), як університет “прокинувся”, у нас є зрушення в усіх напрямках. Я не можу вирішити всі одразу, не можу зробити так, щоб всі помилки, в тому числі і кадрові, зникли моментально.

Хоча навколо мене зараз величезна кількість людей, які ще вчора мене знищували. І в будь-який момент можуть відновити це, хоча зараз притихли. І мені це дорого коштує. Не просто підтримувати це “перемир’я”.

Дуже поважаю Вас і прошу допомагати університету і далі, як всі ці роки. Ви можете запитати у кого завгодно: я абсолютно всім кажу про те, що Ви – один з найпотужніших стовпів, на якому тримається ДНМУ в Кропивницького, що ми не можемо Вас втратити. Вибачте за емоції, втомилася трохи, рідко дозволяю собі розслабитися і бути абсолютно щирою. Сподіваюсь на розуміння…”

Нагадаємо, вчора, 19 травня, тимчасово виконуючий обов’язки голови Кіровоградської ОДА Валерій Жалдак заявив, що потенційної базою для навчання медиків в Кропивницького готові стати два місцевих університету – Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка та Центральноукраїнський національний технічний університет.