Пульс Exclusive
Різне

Готуємося до зими: кропивничанам нагадують, про що треба подбати в першу чергу

Із настанням холодної пори року почнеться інтенсивне використання електричних мереж, у оселях збільшиться кількість обігрівачів та інших електричних приладів, що використовують для опалення приміщень. У рамках проведення заходів із підготовки до осінньо-зимового періоду 2023-2024 року головне управління житлово-комунального господарства Кропивницької міської ради закликає кропивничан вже зараз готуватися до зимових «сюрпризів» в умовах війни, можливих ситуацій із відключення електроенергії та подбати про альтернативні види живлення.

У випадку, якщо у вашому будинку зникне електроенергія, гірлянди, ліхтарики та нічники на батарейках і акумуляторах стануть у пригоді. Подбайте про те, щоб у вас було достатньо освітлювальних приладів та батарейок до них. Доцільно використовувати ліхтарики на сонячних батарейках.

Мешканцям квартир, які обігріваються централізованим опаленням рекомендується перед початком опалювального періоду проводити промивання, продування й очищення батарей та трубопроводів від накопичених бруду та іржі, що забирають додаткове тепло із системи.

Також просимо звернути увагу на регулювання пластикових вікон на зиму, підготовку ПВХ конструкцій до холодів (регулювання фурнітури зима-літо, чистка та змащування «замків») це дозволить вашим вікнам працювати чітко і злагоджено, не дратуючи вас льодом на підвіконні та протягами.

Надаємо практичні поради з енергоефективності, зокрема стосовно  використання електроенергії в побуті.

– Щоразу вимикайте техніку, якою вже не користуєтеся. Вимикайте електротехніку і прилади, якщо немає потреби в їхньому застосуванні. Виходячи з кімнати, не залишайте увімкненими лампи.

– Критично оцінюйте необхідність інтенсивного використання електроенергії у «пікові» години. Перенесіть побутові справи (прання, прасування, прибирання) з «пікових» годин (17:00 до 23:00) на інший час (вдень, у вихідні, вночі (користуйтеся таймерами побутової техніки). Ознайомтеся із переліком побутової техніки, що споживає найбільше електроенергії. Насамперед йдеться про такі прилади: тепла підлога, сушильна машина, пральна машина, електрична духова шафа, кондиціонер, пилосос тощо.

– Модернізуйте освітлення у своїй оселі. Позбудьтеся старих ламп розжарювання і переходьте на сучасні світлодіодні. Вони споживають у 10 разів менше електроенергії і мають у 5-8 разів довший термін експлуатації, ніж лампи розжарювання. Замінивши лише  5  лампочок,  заощаджуватиме до 100 гривень у місяць на рахунках за електроенергії. У масштабах багатоповерхівки, якщо це зроблять 100 родин – разом збережете суттєву суму коштів – до 100 тисяч гривень.

– Використовуйте енергоефективну побутову техніку. Клас «А+++» – найбільш енергоощадний. Побутова техніка класу «А» або «А+» на 30-50% зменшить споживання електроенергії навіть порівняно з приладами класу «В».

– Наливайте в електрочайник лише стільки води, скільки потрібно для напою. Своєчасно видаляйте накип.

– Використовуйте пральні і посудомийні машини в режимі повного завантаження. При пранні за можливості встановлюйте нижчу температуру – наприклад, 30 градусів. Це допоможе заощадити електроенергію, оскільки вашій пральній машині не потрібно буде нагрівати воду до високої температури. Віддавайте перевагу природньому сушінню.

– Залишайте мінімум приладів у режимі «stand-by». Прилади у режимі «сон» споживають електроенергію. Загальне енергоспоживання побутових електроприладів у такому випадку може досягати в середньому 200 кВт*год у рік. Візьміть за правило вимикати техніку, від’єднуючи від електроживлення, ще й заощадите до 300 гривень у рік. Користуйтеся розумними подовжувачами. Ви зможете налаштувати його на відключення приладів від електроживлення, коли вони не використовуються.

– Для розвантаження енергосистеми використовуйте функцію «відкладений старт» для користування технікою, яка споживає найбільше електроенергії (пральна та посудомийна машина, мультиварка, електродуховка тощо), у нічний період.

– Не залишайте прилади, що працюють від акумулятора (наприклад, мобільні телефони), увімкненими довше, ніж потрібно для повної зарядки акумулятора. Це не тільки заощадить енергію, але й подовжить термін роботи акумулятора.

– Вимикайте стабілізатори напруги, якими не користуєтесь.

– Встановлюйте сенсори руху для освітлення приміщень.

– Застосовуйте параметр Eco (Ecomode) Energy Saving під час використання пральної, посудомийної машини, бойлера. Це дозволить раціонально спожити не лише енергію, а й воду.

– Регулярно обслуговуйте електротехніку (бойлери, пральні машини, пилососи тощо). Наприклад, для ефективної роботи пилососа має велике значення своєчасна заміна або очищення пилозбірника, при роботі з наповненим контейнером витрати енергії збільшуються на 40%.

– Правильно експлуатуйте холодильник: не встановлюйте холодильник біля газової плити або опалювальних приладів; не встановлюйте холодильник там, де є пряме сонячне проміння; не ставте в холодильник гарячу їжу; регулярно розморожуйте; розморожуйте продукти, поклавши їх у загальну камеру холодильника; дотримуйтесь оптимального температурного режиму в приміщенні – 18-20 градусів (у приміщенні, де температура досягає 30 градусів тепла, холодильник споживає удвічі більше електроенергії).

Пам’ятайте: за рахунок енергоефективної поведінки споживача можна зекономити від 5% до 10% енергоресурсів!