Пульс Exclusive
Різне

Гранти й інвестиції: у Кропивницькому розповіли, як залучати кошти у свій бізнес (ФОТО)

Сьогодні, 4 вересня, у Центрi надання адмiнiстративних послуг для представникiв малого та середнього пiдприємництва відбулася бізнес-гра з фандрейзингу.

Фандрейзинг – це процес залучення коштів чи інших ресурсів (в тому числі й людських), які необхідні оргінізації для здійснення діяльності в цілому або реалізації певного проекту.

Так, захід організувала директорка Регіонального фонду підтримки підприємництва Ольга Ковальова-Алокілі.

“У рамках святкування Дня підприємця, ми всім бажаючим підприємцям та работодавцям надіслали запрошення. Псля чого вони змогли зареєструватися і прийняти участь у цій навчальній бізнес-грі з фандрейзингу. Адже всі про це чули, але можливо не всі знають. Фандрейзинг – це метод залучення ресурсів на свої проєкти, як людські, так і фінансові. Класично ми знаємо, що залучення інвестицій буває тільки у вигляді кредитів, але насправді існує багато інших можливостей. Це і грантова підтримка, і фандрейзинг”,- розповіла Ольга Ковальова-Алокілі.

Проводила цікаву бізнес-гру засновниця соціального підприємства, консалтингової фірми “Synergy Development Consulting”, яка спеціалізується на фандрайзингу Світлана Олєйнікова разом зі своєю командою.

За словами Ольги Ковальової-Алокілі, фонд регіональної підтримки підприємництва заключив меморандум про співпрацю із експерткою з розвитку бізнесу та громад Світланою Олєйніковою.

“Розумію стосовно того, як взагалі координується влада, бізнес та громада, тому мені дуже цікаво дізнатися, як бізнес займається своєю діяльністю, як вони покращують роботу, можливо в майбутньому я теж захочу стати підприємцем”, – поділилася враженнями депутатка Фортечної районної ради, студентка Аміна Козин.

Основна мета гри – розробка успішної фандрейзингової стратегії і вихід з нею у реальне життя.

“Це перша в Україні гра, яка допомагає людям, розібратися, як залучати кошти на свої проєкти. Це не лише про гранти, це інвестиції та партнерство. Під час гри ми проходимо етапи знайомства та шлях, який люди проходять під час написання грантової заявки та реацізації свого проекту. На цьому шляху вони стикаються із питаннями, на які відповідають, а також спілкуються з людьми і отримують досвід ще й від них. В кінці гри відбувається презентація, під час якої учасники розповідають, як змінився їхній проект та яким чином вони можуть релізувати його на зараз”, – пояснила тренер гри Валерія.