Пульс Exclusive
Різне

“Якщо не розвиватимемо художній смак у дітей – втратимо творчу молодь назавжди”, – Микола Цуканов

Протягом десяти років у Кропивницькому працює художня галерея. Її відкрив член національної спілки художників України, кропивничанин Микола Цуканов. Галерист розповів, що за цей час в галереї свої роботи представили більше 100 художників України, семеро з них – кропивничани.

Про це інформує “пульS” з посиланням на Суспільне“.

У 2014 році Микола Цуканов започаткував Всеукраїнський конкурс малюнка для дітей “Щаслива дитина — квітуча Україна”.

“Ми зрозуміли, якщо не будемо розвивати художній смак у дітей через мистецтво — втратимо творчу молодь назавжди”.

За словами Миколи Цуканова, в першому конкурсі взяли участь 600 дітей з усієї України, а в 2020 році до галереї надійшло 4 200 малюнків зі 179 населених пунктів країни. Всі роботи дітей оцифрували та виставили на сторінці галереї у соцмережі.

“Унікальність дитячого конкурсу в тому, що у нас немає першого, другого або третього місця. У нас 4200 учасників і більш ніж 300 переможців. Хто хоче нагородити дитину — спочатку обирає її роботу, а потім купує їй подарунок. Таким чином у нас формується фонд переможців”.

Всі конкурсанти отримають від організаторів дипломи за участь, переможці — бокси з подарунками."Якщо не розвиватимемо художній смак у дітей - втратимо творчу молодь назавжди", - Микола ЦукановФото: Миколи Цуканова

Ольга Резнікова та Світлана Сисоєва отримали подарунки за участь у конкурсі

Микола Цуканов у січні цього року планує наступний Міжнародний конкурс малюнка серед дітей з хворобою Дюшена — це м`язова дистрофія (генетичне захворювання, що характеризується швидким прогресуванням м’язової дистрофії. Призводить до повної втрати здатності рухатися та в підсумку до смерті. Хворіють тільки чоловіки – ред.).

“На жаль, у світі багато дітей з хворобою Дюшена і я впевнений, що цей проєкт нам таки вдасться реалізувати і в цій галереї ми побачимо ще багато цікавих робіт”.