Пульс Exclusive
Різне

Історики готові зустрічатися з кропивничанами з питань перейменування вулиць – міськрада

Сьогодні, 2 грудня, секретар міської ради Олег Колюка, який очолює міську топонімічну комісію, зустрівся з істориками – членами цієї комісії. Предмет розмови — посилення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо перейменувальних процесів у Кропивницькому.

– Є нарікання, що ми недостатньо проводимо роз’яснювальну роботу щодо перейменування вулиць в місті. Хоча всі назви вулиць, що виносяться на затвердження міської ради — обґрунтовані, проходять громадське обговорення, і у містян достатньо часу, щоб ознайомитися із ними і, в разі потреби, внести свої пропозиції. Ми багато зробили, але готові робити іще більше на інформаційному полі, якщо є відповідний запит, – наголосив під час зустрічі Олег Колюка.

Історики підтримали пропозицію секретаря міської ради долучитися до цієї просвітницької роботи. У свою чергу, голови районних у місті рад, які теж були учасниками зустрічі, підтвердили готовність організовувати зустрічі науковців із головами квартальних комітетів – такий топонімічний десант у мікрорайони Кропивницького, який має продемонструвати ефективний формат роботи серед мешканців міста з питань топоніміки.

При цьому запрошені учасники зустрічі і секретар міської ради переконані, що дієвими будуть і професійні спілкування з депутатами, адже саме вони мають доносити до своїх виборців потрібну і важливу із життя міста інформацію, в тому числі і ту, що стосується топонімічної політики.

Олег Колюка підкреслив, що доречними були б також запрошення фахівців-істориків на засідання постійних депутатських комісій, коли розглядатимуться відповідні питання, та безпосередньо на сесії міської ради.

– У нас є такий формат роботи, як депутатський день і ми можемо винести концепцію перейменувань на розгляд всього депутатського корпусу, щоб інформація зі сфери топоніміки була подана професійно, – наголосив Олег Колюка.