Пульс Exclusive
Різне

Кабінет для надання допомоги зі збереження жіночого здоров’я запрацював у Кропивницькому

Кабінет для надання комплексної медичної допомоги зі збереження жіночого репродуктивного здоров’я в умовах воєнного стану запрацював у Кропивницькому на базі міського пологового будинку.

Сьогодні, 10 лютого, медичний заклад відвідали заступник міського голови Сергій Колодяжний, заступниця начальника ОВА, депутатка міської ради Катерина Колтунова, начальниця управління охорони здоров’я Оксана Макарук, координаторка проєкту, в рамках якого було створено кабінет, Людмила Акімова та представниці благодійного фонду “Здоров’я жінки і планування сім’ї”.

Як повідомила генеральна директорка міського пологового будинку з функціями перинатального центру Людмила Романів, в гінекологічному кабінеті на безоплатній основі надаватимуться послуги жінкам і дівчатам, які опинилися в складній ситуації. Зокрема, внутрішньо-переміщеним особам, пацієнткам з інвалідністю, порушенням опорно-рухового апарату, а також жінкам, котрі постраждали від сексуального насильства. Кабінет обладнаний найсучаснішим безбар’єрним гінекологічним кріслом та меблями, в наявності всі необхідні інструменти та медикаментозні препарати.

«Ми з власної ініціативи дообладнали його придбаним за кошти міського бюджету апаратом УЗД, також нам виділили кошти для придбання мамографа. Окрім медичної допомоги, тут надаватиметься й психологічна. Всі ми розуміємо, в яких травмуючих життєвих обставинах нині можуть опинитися українки, тож робитимемо все можливе, аби допомогати їм. В найближчих планах — створення для наших відвідувачок кімнати психологічного розвантаження», – розповіла Людмила Романів.

«Для мене, як координаторки проєкту, надзвичайно важливим є взаємодія і взаєморозуміння з представниками органів місцевої влади. У Кропивницькому з нами співпрацює чудова злагоджена команда. Під час прийняття рішень вони перш за все виходять з потреб людей, яким потрібна допомога. В місті нині знаходиться велика кількість українців з числа внутрішньо переміщених осіб і в більшості це жінки. Багато з них перебували на окупованих територіях, під обстрілами, місяцями сиділи в холодних, вогких підвалах, пережили величезний стрес або й фізичне насилля, тому потребують кваліфікованої медичної допомоги», – зазначила Людмила Акімова.

«Дякую всім, хто долучився до реалізації цієї украй необхідної ініціативи. Насамперед благодійному фонду “Здоров’я жінки і планування сім’ї”, Міжнародній федерації планування сім’ї та Міністерству закордонних справ, у справах Співдружності та розвитку Великої Британії (FCDO), за фінансової підтримки якого це стало можливим. Окрема подяка куратору проєкту Людмилі Акімовій. Зі свого боку міська влада й надалі гарантує вам підтримку і сприяння у вашій гуманітарній місії. Ми пишаємося нашими лікарями й не маємо жодних сумнівів у тому, що відвідувачки даного кабінету отримуватимуть допомогу на найвищому професійному рівні», – зазначив заступник міського голови Сергій Колодяжний.

Сергій Колодяжний, Катерина Колтунова та Людмила Акімова також взяли участь у моніторинговій місії центру кризового реагування для осіб, які постраждали від сімейного насильства та насильства за ознакою статі. Його відкриття заплановане найближчим часом.