Пульс Exclusive
Різне

БЕБ викрило несплату 42 млн грн податків сільськогосподарською компанією екс-нардепа

Бюро економічної безпеки викрило схему ухилення від сплати 42,4 млн грн податків сільськогосподарським товариством, що належить народному депутату VII скликання, власнику низки відомих торгових марок молочної продукції. Обшуки проходили в офісах, у тому числі, на Кіровоградщині.

Про це повідомили в прес-службі БЕБ.

“За результатами обшуків за чотирма адресами в адміністративних та офісних будівлях сільськогосподарського приватного акціонерного товариства, в тому числі на Кіровоградщині, вилучено фінансово-господарські документи, які використовувалися при вчиненні кримінального правопорушення та готівка в сумі понад 7,8 млн грн”, – ідеться у повідомленні.

Детективи БЕБ встановили, що службові особи згаданого товариства, протягом 2021 року завищили податковий кредит в деклараціях з податку на додану вартість. Це сільськогосподарське підприємство, документально оформлювало фінансово-господарські операції із закупівлі зернових культур у суб’єктів господарювання з ознаками «фіктивності».

Використання такої схеми призвело до фактичного ненадходження до Державного бюджету України коштів в розмірі 42,4 млн грн.

Злочинну схему викрито за результатами інформаційно-аналітичної діяльності фахівців Департаменту аналізу інформації та управління ризиками БЕБ.

У повідомленні не зазначається ім’я власника підприємства, але за інформацією “Інтерфакс-Україна”, ідеться про екснардепів VII скликання Верховної Ради Олександра Табалова та його сина Андрія Табалова, а також їхнє ПрАТ “Юрія” (Черкаси), у якому кожен із власників володіє по 41,72% у статутному капіталі. У коментарі СBN Андрій Табалов цю інформацію заперечив”.

Досудове розслідування у кримінальному проваджені за фактами умисного ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, що кваліфікується за ч. 3 ст. 212 КК України здійснюють детективи Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.