Пульс Exclusive
Різне

Кіровоградська облрада клопотатиме перед Кабміном і ВР щодо виконання умов НСЗУ та встановлення справедливої вартості за медпослуги

Сьогодні, 17 вересня, на депутати Кіровоградської обласної ради схвалили текст звернення до Кабінету міністрів України відносно виконання умов укладених договорів між Національною службою здоров’я України та комунальними некомерційними підприємствами Кіровоградської обласної ради, інформує пульS.

Нагадаємо, низка медичних комунальних закладів Кіровоградщини (дитяча обласна лікарня, онкологічний диспансер тощо) опинилися у критичній фінансовій ситуації через недофінансування з боку НСЗУ.

У зверненні депутатів облради, зокрема, висловлюється занепокоєння станом виконання умов договорів, укладених між Національною службою здоров’я України та комунальними некомерційними підприємствами Кіровоградської обласної ради.

“Я категорично проти рішень керівників медзакладів, які бачать економічну доцільність у скороченні штату. Обласна рада працює над тим, щоб не допустити економію фінансового ресурсу ціною лікарського і медичного кадрового складу. Або ж за рахунок платних послуг і перекладання фінансового тагаря на плесі пацієнтів. Водночас, і обласний бюджет не має змоги взяти на себе додаткове навантаження. До того ж, Уряд передбачив ріст зарплат медикам. Отже, логічним буде прийняти рішення про підняття питання щодо укладання договорів із НСЗУ та медзакаладми. Ми звертаємось до Кабміну невідкладно відреагувати на проблему. Оскільки питання має значну суспільну вагу, пропоную доповнити текст зверненням також до Президента України та Верховної Ради України”, – зазначив голова обласної ради Сергій Шульга.

Депутати Кіровоградської обласної ради підтримали ініціативу щодо направлення зазначеного звернення до Уряду та Президента.