Пульс Exclusive
Різне

Кіровоградська облрада підтримала звернення у ВР щодо індексації грошових виплат учасникам АТО/ООС

Обласна рада підтримала звернення щодо соціального захисту учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни. Відповідне рішення ухвалили депутати на пленарному засіданні п’ятої сесії обласної ради.

За словами заступника голови обласної ради Дмитра Лінько, проблема полягає в тому, що щорічна виплата коштів учасникам АТО не індексується:

«Держава гарантує кожного року виплати учасникам бойових дій. Сума цих виплат прив’язана до мінімальної пенсії. Відповідно, вона з кожним роком має зростати, але, на жаль, цього не відбувається. В цьому році це приблизно 1600 грн, а мали би бути близько 9000 грн. Тому бійці позиваються до суду, а суд виносить вирок, що держава має виплатити різницю грошей”.

Повідомляється, що на сьогодні вже є тисячі подібних судових рішень.

“Тому я з колегами із своєї фракції вирішили звернутися від імені обласної ради з тим, щоб передбачити необхідні фінансові витрати. Проблему потрібно вирішувати зараз», – заявив заступник голови обласної ради Дмитро Лінько.

Для довідки: даним рішенням передбачається підтримати звернення депутатів Кіровоградської обласної ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо соціального захисту учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни, а також вирішення питання про дофінансування органів соціального захисту міських рад для виплати передбаченої Законом України “Про внесення змін до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” разової грошової допомоги учасникам бойових дій, а також розробити механізм щодо забезпечення подальшої її виплати у повному обсязі.