Пульс Exclusive
Різне

Кіровоградська облрада запланувала конкурс на посаду директора театру, хоча в Мінкульті не бачать підстав для розірвання контракту з Вандрашеком

Кіровоградська обласна рада завтра, 14 вересня, планує провести конкурс на посаду директора обласного академічного театру імені Марка Кропивницького. Одночасно Міністерство культури та інформаційної політики України вважає, що ані в облради, ані в структурного підрозділу ОВА немає підстав для розірвання контракту з чинним директором закладу – В’ячеславом Вандрашеком.

ПОЗИЦІЯ МІНКУЛЬТУ, ПОЗИЦІЯ ОБЛРАДИ

Лист Мінкульту датується 8 вересня, повідомляє інтернет-видання “Без купюр”. Голова обласної ради Юрій Дрозд у коментарі журналістам підтверив, що облрада документ отримала і вже надала відповідь зі своєю позицією.

Він вважає, що “не зважаючи на правовий режим воєнного стану, Закон України “Про культуру” ніхто не скасовував“.

Нагадаємо, нинішній директор театру В’ячеслав Вандрашек має контракт до кінця воєнного стану. Таким же чином, відповідно до ЗУ “Про воєнний стан”, попередньо призначались і інші керівники комунальних установ – зокрема, очільниця обласної лікарні та госпіталю ветеранів війни. Обидва заклади очолюють депутати обласної ради. Станом на сьогодні, конкурси на їх посади керівництвом ради не оголошені.

Натомість вже завтра облрада запланувала провести два засідання комісії (об 11:00 та о 13:00) з проведення конкурсного добору на зайняття посади директора Театру Корифеїв.

“ВАНДРАШЕК: “ВАС ВТЯГУЮТЬ У ПОЛІТИЧНУ ГРУ”

Відповідь на електронну петицію Театру із закликом до голови облради Юрія Дрозда, голови фракції «Батьківщина» Олександра Чорноіваненка, голови фракції «За мабутнє» Олександра Горбунова “припинити політичну атаку на комунальний заклад «Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М.Л.Кропивницького», яка набрала необхідні 700 голосів, поки не оприлюднили.

Крім того, директор Театру Корифеїв В’ячеслав Вандрашек звернувся до суду, про що повідомляв в інтерв’ю пульS. Каже: на нього тиснуть вже не перший місяць.

Вчора В’ячеслав Вандрашек оприлюднив звернення до членів конкурсної комісії (Богдана Бенюка, Сергія Васильєва, Ганни Веселовської, Сергія Кайгороди, Олександра Петренка та Ігоря Вялова), у якому наголосив: “конкурс – незаконний”.

“Вас втягують у політичну гру. Цей конкурс проводиться проти волі колективу театру. Ігнорується думка тисяч людей, які люблять Театр Корифеїв і вболівають за його майбутнє”, – каже, зокрема, В’ячеслав Вандрашек.

ХТО БАЛОТУВАТИМЕТЬСЯ

Документи на участь в конкурсі подали режисер, який наразі працює в Києві Сергій Корнієнко та місцевий актор Олексій Дорошев. Останній безуспішно балотувався на посаду директора театру в 2021-му році. А в квітні 2023-го, після скандалу, спричиненого рішенням голови облради Юрієм Дроздом щодо конкурсу, чи не єдиний з трудового колективу підтримав позицію влади. Про це заявляв на прес-конференції 1 квітня.

Інший претендент – Сергій Корнієнко – засновник школи акторської майстерності «Euphoria», є випускником Київського державного інституту театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого за спеціальністю «режисура драматичного театру».

Більш детально про те, що відбувається навколо кадрових призначень (зокрема, директору театру) в області зі зміною влади в обласній раді, ми писали тут.