Пульс Exclusive
Різне

Екс-керівника “антирейдерського штабу” на Кіровоградщині судять за зберігання наркотиків. Він наполягає на своїй непричетності

Сьогодні, 19 листопада, у Кіровському районному суді відбувся розгляд справи за позовом щодо незаконного виробництва, придбання, зберігання, перевезення, пересилання наркотичних засобів або психотропних речовин без мети збуту в невеликих розмірах, інформує пульS.

Підозрюваний – Сергій Замуренко, екскерівник «антирейдерського штабу» від партії «Батьківщина». У газеті «Фермер України» за 2016-рік вказано, що він керував зазначеним обласним штабом на Кіровоградщині:

За повідомленнями ЗМІ, того ж року його позиціонували як заступника голови Кіровоградського обласного осередку згаданої партії.

На початку засідання Сергій Замуренко звернувся до судді Євгена Завгороднього із проханням видалити із зали суду журналіста, проте клопотання було відхилено.

– Я не член партії, не кандидат у депутати, я – звичайний громадянин, – заявив С. Замуренко.

– У зв’язку з тим, що Ви звичайний громадянин, стосовно якого склали протокол по 44-й статті, немає підстав для закритого судового засідання, – пояснив суддя Завгородній.

ЗМІСТ ПРОТОКОЛУ

За словами судді, протокол про адміністративне правопорушення склали 5 листопада про те, що 1 жовтня о восьмій годині на вулиці Попова під час проведення обшуків автомобіля Замуренка «Mitsubishi», у сумці було виявлено 2 згортки з речовиною невідомого походження. Відповідно до висновку експерта від 19 листопада, йдеться про понад 2 грама канабісу.

ПОЗИЦІЯ ПІДОЗРЮВАНОГО

Винним себе Сергій Замуренко не вважає. Каже, що співробітники поліції зупинили автомобіль, не надавши жодних пояснень відносно причини зупинки.

«Потім підійшли співробітники карного розшуку та пред’явили ухвалу суду на проведення обшуку. Там було сказано, що мешканці Кропивницького Зінчук та Куріцин свідчили, що я їм нібито щось пропонував покурити. Зазначених осіб я не знаю, з ними не спілкувався», – зазначає Замуренко.

Він подав заяви в прокуратуру на ГУНП Кіровоградської області щодо відкриття провадження проти згаданих осіб за статтею 384 (неправдиві свідчення).

Поліцейські нібито проводили обшук без гумових рукавиць, не дочекавшись адвоката.

«Також клопочу про проведення медогляду щодо вживання наркотичних засобів. Вони мені не належать і не належали ніколи. Ніколи нічого не вживав і не вживаю. Маю дві вищі освіти і малолітню дитину на утриманні», – переконує С. Замуренко.

КЛОПОТАННЯ

Підозрюваний клопотав про:

  • Виклик до суду двох свідків;
  • Проведення експертизи щодо відбитків пальців на вилучених згортках;
  • Проведення медогляду на стан наркотичного сп’яніння, станом на сьогодні;
  • Долучення до матеріалів справи скарг та заяв у прокуратуру та поліцію.

Суддя відмовив у клопотанні щодо проведенні експертизи (тому що підозрюваний сам визнав, що обшук проводився без гумових рукавиць) та медолгляду (тому що в редакції немає кваліфікуючих ознак перебування в стані наркотичного сп’яніння).

«Крім того, медогляд не буде належним доказом, адже ми з’ясовуємо обставини на 1.10, а ви кажете про сьогодні», – додав суддя Завгородній.

І запитав, чому підозрюваний ставить під сумнів добросовісність працівників поліції.

– Я раніше працював в органах державної безпеки, не виключаю можливості дискредитації мого імені, – зазначив Замуренко

– Але ж Ви кажете, що раніше працювали.

– Так, начальником сектору відділу контрою й захисту економіки. З 2009-го року не працюю.

У підсумку, суддя схвалив клопотання про долучення документів до справи (звернення та скарги до прокуратури та до ГУНП, а також скарга на ім’я слідчого судді на постанову про відкриття провадження) та виклик свідків.

Тож оголосили перерву.

Нагадаємо, відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.