Пульс Exclusive
Різне

Кропивницький та Херсонський театри готують спільну прем’єру про Василя Стуса

Через місяць 28 та 29 червня у Кропивницькому відбудеться нова прем’єра “Заборонений”. Про це повідомили в прес-службі Театру Корифеїв.

Зазначається, що «Заборонений» – це спільний проєкт Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Л. Кропивницького Театр Корифеїв та Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша. Херсонський театр імені Миколи Куліша.

П’єса Сергія Сергій Дзюба та Артемія Кірсанова створена за романом авторів «Заборонений». В основі сюжету – перебування поета-шістдесятника, дисидента Василя Стуса в радянському таборі.

“Колишній аспірантці, яка працювала над дисертацією про життя і творчість видатного поета Василя Стуса, а нині за волею обставин стала медсестрою, запропонували доглядати помираючу жінку. Важкохвора у минулому була полковником КДБ і багато разів зустрічалася зі Стусом, особливо в останні дні його життя… Це історія, в якій переплетено минуле і сучасне. Стус боровся та мріяв про вільну і незалежну Україну, за що постійно зазнавав цькувань з боку радянської влади”, – ідеться в анотації прем’єри.

Режисер-постановник – заслужений діяч мистецтв України Сергій Павлюк (Херсон).