У Кропивницькому Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка змінив назву (ЦДУ ім. В. Винниченка). Відтепер він вважається класичним вишем, який здійснює професійну підготовку фахівців за різними спеціальностями. Разом з тим, керівництво університету запевняє – традиції педагогічної освіти в регіоні не лише збережуться, а й будуть розвиватися.
ЧИМ ЗУМОВЛЕНІ ЗМІНИ
За словами ректора Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка Євгена Соболя, сучасні вимоги часу й системна робота в напрямку відкриття нових спеціальностей засвідчили про актуальність великої кількості саме непедагогічних спеціальностей у виші.
«На кожному факультеті в нас біля 3-4 спеціальностей, які представляють класичний напрямок розвиток університету», – пояснює ректор.
І додає: це свідчить про багатофункціональність університету. Рішення про перейменування педуніверситету сприятиме розширенню переліку й відкриттю нових спеціальностей, нових кафедр і факультетів.
Євген Соболь підкреслює: одночасно розвиватимуться і педагогічні спеціальності. Наприклад, у планах відкриття спеціальності «Захист Вітчизни», а також розвивати роботу з проведення курсів підвищення кваліфікації для педагогічних працівників.
У цьому контексті ректор відвідав уже близько 20 територіальних громад, де були укладені меморандуми про співпрацю між вишом і закладами освіти в області.
КОЛЕКТИВ БАЧИТЬ, ЩО МОЖЛИВОСТІ ТРЕБА РОЗШИРЮВАТИ
Зміна статусу університету – рішення колегіальне. За словами очільника закладу, Вчена рада університету своїм голосуванням підтримала перейменування на 100%, а 95,6% делегатів конференції трудового колективу погодили зміну статусу і назви вишу.
«Колектив бачить, що треба розширювати свої можливості й виходити за напрямок виключно педагогічних спеціальностей. До того ж, ініціатива підтримана Міністерством освіти й науки України. Разом з міністром освіти і науки України Сергієм Шкарлетом ми проаналізували діяльність освітніх закладів в області й оцінили цей крок як стратегічний для нашого університету».
На практиці це може дати результат, який конвертується у збільшення набору студентів, виділення державних місць на класичні спеціальності (чого раніше не було) й у розвиток вишу як багатофункціонального закладу.
«В цьому році ми відкрили біля 10 нових спеціальностей. Є дорожня карта реалізації стратегії університету, адже 100-літні якості освіти передбачають адаптацію до вимог сучасності. Освіта має відповідати вимогам часу і ми хочемо, аби ЦДУ ім. В. Винниченка не тільки жив, а й розвивався», – коментує Євген Соболь.