Пульс Exclusive
Різне

Кропивницьким ОСББ частково компенсують вартість генераторів для облаштування Пунктів незламності

У Кропивницькому об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків, які придбають генератор для облаштування пункту обігріву для своїх мешканців, міська рада частково компенсує його вартість. Таке рішення прийняла Кропивницька міська рада на десятому засіданні сесії, що відбулося 15 грудня.

Одноголосно депутати міської ради внесли зміни та доповнення до рішення Кропивницької міської ради від 02 лютого 2021 року “Про затвердження Комплексної програми розвитку житлово-комунального господарства та безпеки дорожнього руху у місті Кропивницькому на 2021-2025 роки”.

– Відповідною програмою передбачено співфінансування міської ради і об’єднань співвласників багатоквартирних будинків на комунальні ремонти у співвідношенні 90/10. Депутати і виконавчі органи розуміють, що сьогодні, в умовах частих ракетних ворожих атак, кропивничани залишають без електроенергії і без тепла. Тож місцева влада вирішила підтримати ОСББ, які придбають генератори і облаштують для своїх мешканців пункти обігріву, і компенсує частину його вартості, – повідомив начальник головного управління житлово-комунального господарства Кропивницької міської ради Віктор Кухаренко.

Згідно з рішенням сесії, міська влада компенсує 50% вартості генератора на умовах співфінансування, але не більше граничної суми 30 тисяч гривень.

Щоб отримати компенсацію, представники ОСББ мають звернутися в головне управління житлово-комунального комунального господарства міської ради з відповідною заявою і платіжними документами на придбання генератора.

– Програмою компенсації зможуть скористатися об’єднання співвласників багатоквартирних будинків і повернути 50% вартості генератора. Також будуть певні вимоги до самих генераторів, їх купівлі та встановлення. Але найголовніше, що мешканці багатоповерхівок мають згуртуватись та за допомогою міської влади підготуватись до можливих блекаутів, – зазначив заступник міського голови Михайло Бєжан.

Це рішення має стимулювати мешканців інших багатоквартирних будинків Кропивницького до створення об’єднань співвласників, переконаний секретар міської ради Оолег Колюка.

– Ми дали можливість ОСББ купити генератори і облаштувати пункти обігріву для людей. Хто має бажання це зробити, відтепер має змогу повернути частину витрачених коштів. Міська влада всіляко підтримує ініціативи кропивничан, щоб якомога більше організувати точок обігріву під час цієї зими, адже ворог не припиняє ракетні атаки на енергетичну інфраструктуру. Тож нам потрібно бути готовими до всього, це і є основою незламності, – наголосив секретар міської ради Олег Колюка.