Пульс Exclusive
Різне

Лариса Костенко розповіла про готовність міських закладів освіти до навчального року

Про готовність міських закладів освіти до нового навчального року йшлося сьогодні, 28 серпня, на брифінгу начальниці управління освіти Кропивницької міської ради Лариси Костенко.

– Через кілька днів у Кропивницькому двері дітям відкриють 38 садочків, 38 закладів загальної середньої освіти, 5 позашкільних закладів і 5 — професійно-технічної освіти. Також планується, що до мережі увійдуть два приватні заклади. Головне завдання — організація безпечного освітнього простору. Нині облаштовано 20 318 місць в укриттях, що на 5 620 більше, ніж було наприкінці літа минулого року. За рахунок коштів міського бюджету та грантових й спонсорських грошей відремонтовано 20 нових найпростіших укриттів. Зараз ми знаходимося в одному із них, воно розраховане на 500 місць, що дає можливість проводити у даній школі очне навчання в дві зміни, – повідомила Лариса Костенко. – Очікуємо, що за парти сядуть близько 26 тисяч учнів, орієнтовно 1 200 з них – із родин ВПО. В перший клас підуть більше 2 тисяч дітей. Десятих класів набрали 50, вони працюватимуть за шістьма освітніми напрямками. Велику увагу ми приділяємо інклюзивній освіті. У спеціальних класах навчатимуться 335 учнів, у садочках — 112 вихованців.

За кошти міського бюджету закуплено все необхідне для того, аби на базі Кущівської гімназії з 15 серпня відкрити дошкільну групу. Таким чином у даному мікрорайоні вирішили проблему відсутності дитячого садочка.

– Створення міжшкільного ресурсного центру – це проєкт, який ми розпочали у 2021 році. Зовсім скоро у Кропивницькому працюватимуть вже три його локації. В одній із них ще тривають ремонтні роботи, її ми запустимо у жовтні-листопаді. З вересня ж нинішнього року на базі МРЦ навчатимуться 7 500 учнів 7-9 класів. Це зоновані кабінети трудового навчання без гендерного поділу. Одним із нових напрямків навчання стануть оснащені всім необхідним обладнанням і наочністю інтерактивні класи безпеки. Також придбали мобільний клас безпеки, обладнання якого можна за потреби переміщувати із школи в школу. Заняття проводитимуться з залученням представників ДСНС, національної та патрульної поліції. Ще один важливий напрямок МРЦ — профорієнтаційна робота. Зауважу, що з 2027 року в Україні розпочне впроваджуватися профільне навчання, але ми вже зараз створюємо у навчальних закладах такі кабінети. Це дозволить поступово підготувати відповідну матеріально-технічну базу. Нині у місті профільну освіту надають 16 ліцеїв, – розповіла посадовиця.

При кожній школі працюватимуть гуртки національно-патріотичного виховання, вони діятимуть для кількох вікових груп. Також відновлюємо роботу груп подовженого дня, харчоблоків.

Формат навчання залежатиме від безпекової ситуації, можливий змішаний варіант. Але суто дистанційне навчання планується проводити в окремо визначених закладах, воно здебільшого орієнтоване на дітей, які знаходяться за кордоном.