Пульс Exclusive
Різне

Міністр охорони здоров‘я відвідав Кіровоградщину (ФОТО)

Кіровоградщину з візитом відвідав міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. Він зустрівся із представниками органів місцевого самоврядування та керівниками медичних закладів Кіровоградської області.

Про це повідомили в Кіровоградській ОВА.

«Обговорили нові підходи до формування спроможної мережі медичних закладів в госпітальному окрузі та проблемні питання, які виникають у лікарень на місцевому рівні, зокрема, через розвиток ринкової конкуренції в сфері охорони здоровʼя», – ідеться у повідомленні.

Міністр наголосив: основне завдання – забезпечити три ключові аспекти надання медичної допомоги – доступність, якість та безоплатність.

Окреме питання – фінансування. Останні три роки існувала практика бюджетного дофінансування закладів. За цей перехідний період керівники мали можливість удосконалити процес управління таким чином, аби забезпечити фінансову стабільність.

«Наразі ми бачимо, що є заклади, які успішно скористались бюджетною допомогою, але є і ті, хто продовжив практику підтримки неефективного менеджменту. Наприклад, досі існують лікарні, де хірург робить лише 11 операцій на рік, тобто менше ніж одну на місяць. А це вже питання безпеки пацієнта».

Рішення одне: побудова моделі ефективного управління спроможною мережею в рамках госпітального округу та госпітального кластера, що дозволить якісно будувати маршрути пацієнта, уникнути дублювання послуг та створити оптимальне навантаження на медичних працівників.

Спілкування з власниками та керівниками лікарень, які розташовані в межах одного-двох районів, є дуже важливим. Учасники озвучують зовсім інші, ніж на обласному рівні, питання для вирішення. Чим більше таких зустрічей та відвертих дискусій, тим виваженіше приймаються рішення, і якісніший результат ми отримуємо на виході.