Пульс Exclusive
Різне

На Кіровоградщині новий керівник прокуратури: що про нього відомо

Кіровоградську обласну прокуратуру очолив Ян Стрелюк. Сьогодні його представив колективу перший заступник Генпрокурора.

ЩО ВІДОМО З ВІДКРИТИХ ДЖЕРЕЛ

Відомо, що Ян Стрелюк працював керівником Департаменту нагляду за органами безпеки, фіскальної та прикордонної служб Генеральної прокуратури. У період зайняття ним зазначеної посади журналісти “Української правди” опублікували матеріал, згідно якого він був на святкуванні дня народження заступника голови Офісу Президента Олега Татарова. Останній на той час був фігурантом кримінального провадження. Відтак, громадська організація “Центр протидії корупції” вимагала притягти до відповідальності прокурорів, які гуляли на дні народження Татарова, адже вбачали в цьому конфлікт інтересів.

Окремі дані з біографії:

  • Ян Стрелюк є випускником Національної юридичної академії України ім. Ярослава Мудрого.
  • В органах прокуратури працює з 1998 року, понад 16 років на керівних посадах.
  • До призначення очолював один із Департаментів Офісу Генерального прокурора.

НОВОГО КЕРІВНИКА КІРОВОГРАДСЬКОЇ ПРОКУРАТУРИ
ПРЕДСТАВИВ ПЕРШИЙ ЗАСТУПНИК ГЕНПРОКУРОРА

У прес-службі Кіровоградської обласної прокуратури зазначили, що представляв нового очільника перший заступник Генерального прокурора Олексій Хоменко. Він назвав першочерговим завданням, яке наразі стоїть перед прокуратурою, – збір та фіксацію доказів воєнних злочинів, вчинених РФ.

“Серед пріоритетів також злочини проти основ національної безпеки – викриття колаборантів та зрадників. Окрема увага на боротьбі з корупцією та економічних злочинах”, – ідеться, зокрема, у повідомленні.

І додав: новий керівник прокуратури має достатній досвід для забезпечення належної реалізації функцій прокуратури та виконання поставлених завдань.