Пульс Exclusive
Різне

На Кіровоградщині перевірили рівень забруднення повітря

Протягом березня-квітня на Кіровоградщині зафіксували перебільшення вмісту пилу в повітрі.

Про це інформує пульS із посиланням на Держпродспоживслужбу у Кіровоградській області.

Аналіз стану атмосферного повітря на території найбільших міст області (Кропивницький, Олександрія, Світловодськ) здійснювався на основі даних спостережень за вмістом забруднюючих речовин по постах спостереження Кіровоградського обласного центру з гідрометеорології:

  • в м. Кропивницький рівень забруднення атмосферного повітря у березні-квітні характеризувався збільшенням пилу, діоксиду азоту, оксиду азоту, незначним збільшенням діоксиду сірки, сажі та зменшенням оксиду вуглецю,
  • в м. Олександрія – збільшення пилу, діоксиду сірки, діоксиду азоту, сажі,
  • в м. Світловодськ – збільшення пилу, діоксиду сірки та зменшення діоксиду азоту, оксиду азоту.

Підвищення шкідливих речовин у повітрі весною, зокрема дрібнодисперсним пилом, сажею, діоксидом сірки, є прогнозованим. Дрібнодисперсний пил формується внаслідок згоряння буквально всього – вугілля, викидів з автомобілів, часток шин, спалення сухих рослин. Підвищена концентрація цих домішок пояснюється роботою міських котелень, індивідуальних опалювальних установок і пристроїв підприємств, закладів, установ, оскільки опалювальний сезон почав завершуватися після 31 березня.

Також розпочалися масові підпали сухої трави, сміття, залишків листя через господарювання людей на городах, подвір’ях, прилеглих територіях.

Необхідно врахувати і невелику кількість опадів, які випали в березні та квітні, які би зменшили кількість шкідливих речовин у повітрі та пригнічували їх вплив на організм людини.