Пульс Exclusive
Різне

На Кіровоградщині планують реорганізувати противотуберкульозний диспансер. Питання розглянуть на сесії

Відповідно до рішення Кабінету Міністрів України Національна служба здоров’я України фінансуватиме лише один протитуберкульозний заклад в області. Таким чином гостро постало питання закриття Олександрійського протитуберкульозного диспансеру. Голова обласної ради Сергій Шульга провів виїзну нараду стосовно реорганізації установи з подальшим збереженням матеріально-технічної бази та робочих місць, ідеться на сайті облради.

До наради також долучилися перший заступник голови обласної ради Юрій Семенюк, голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики Лариса Андреєва, голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та інвестицій Сергій Коваленко.

Як раніше повідомляв Сергій Шульга, для вирішення цього питання на розгляд четвертої сесії обласної ради виносився проект рішення про об’єднання Олександрійського протитуберкульозного диспансеру з Кіровоградським обласним фтизіопульмонологічним медичним центром – саме тим закладом, який отримує фінансування від НСЗУ. Крім того, такий крок дав би можливість залучити додатково до шести мільйонів гривень на функціонування. Проте це питання не набрало необхідної кількості голосів.

Ситуація, яка склалася на сьогоднішній день в Олександрійському протитуберкульозному диспансері така: 19 медичних працівників звільняються з 31 травня 2021 року у зв’язку з відсутністю коштів на виплату заробітної плати. З 1 червня заклад не буде надавати медичну допомогу, тому його пацієнтів прийматиме обласний фтизіопульмонологічний медцентр.

Спілкуючись з трудовим колективом диспансеру, Сергій Шульга наголосив, що заклад має потужну матеріально-технічну базу, а тому обласна рада напрацьовує питання про його реорганізацію в установу соціального захисту. Кінцеве рішення буде розглядатися на пленарному засіданні обласної ради. Крім цього, голова обласної ради звернувся до облдержадміністрації з метою передбачення додаткових коштів на виплату зарплат в повному обсязі працівникам диспансеру за травень, адже наразі на це не вистачає близько 250 тисяч гривень.