Пульс Exclusive
Різне

На Кіровоградщині провели аукціони з продажу права оренди 29 ділянок. Найдорожча – в Олександрійській громаді

У Кіровоградській області в січні 2022 року в системі ProZorro відбулися електронні земельні аукціони з продажу права оренди 29 земельних ділянок, розташованих в  межах Гайворонської міської, Благовіщенської, Голованівської  селищних, Перегонівської сільської ТГ Голованівського району, Добровеличківської селищної ТГ Новоукраїнського району, Олександрійської міської, Новопразької, Приютівської селищних ТГ Олександрійського району Кіровоградської області.

Про це повідомили в ГУ Держгеокадастру Кіровоградської області.

На торги було виставлено право оренди 21 земельної ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею 190,5 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва; 1 право оренди  земельної ділянки площею 0,14 га для розміщення та експлуатації  будівель і споруд додаткових транспортних послуг; 3 права оренди земельних ділянок площею 43,5 га для рибогосподарських потреб; 4 права оренди земельних ділянок площею 2,73 га для розміщення будівель промисловості.

“За результатами проведених електронних аукціонів найдорожче продано земельну ділянку сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташовану у межах Олександрійської міської ТГ, річна орендна плата за використання якої зросла в 11 раз:  з 11,144 тис.грн до 150,0 тис. гривень. Стартова ціна піднялася від 12 до 137 відсотків від нормативної грошової оцінки землі”, – ідеться у повідомленні.

За результатами аукціонів орендарі загалом щороку впродовж всього терміну дії договорів оренди сплачуватимуть кошти до місцевих бюджетів вищезазначених територіальних громад Кіровоградської області в сумі 3,463 млн гривень.

Довідково:

Земельні торги проводяться у формі електронного аукціону в режимі реального часу в мережі Інтернет через електронну торгову систему ProZorro, що перебуває у державній власності (постанова КМУ від 22 вересня 2021 р. № 1013 «Деякі питання підготовки до проведення та проведення земельних торгів для продажу земельних ділянок та набуття прав користування ними (оренди, суперфіцію, емфітевзису)».