Пульс Exclusive
Різне

На Кіровоградщині СБУ затримала злочинців, які продавали авто, завезені під видом гуманітарної допомоги

СБУ на Кіровоградщині затримала зловмисників, які продавали авто, завезені під видом гуманітарної допомоги. Про це повідомили в установі, інформує пульS.

Серед них – керівник та член однієї із загальноукраїнських громадських організацій.

В ході слідства встановлено, що вказана громадська організація під час військової агресії рф проти України безкоштовно отримувала від країн ЄС автотранспортні засоби, які в подальшому мали передаватися для потреб ЗСУ як гуманітарна допомога.

Встановлено, що зловмисники на системній основі налогодили незаконний механізм збуту вказаних автомобілів, складаючи фіктивні документи про нібито їх безоплатну передачу іншим волонтерським громадським організаціям.

Так, за перші 2 місяці війни громадською організацією через митний кордон України ввезено та задекларовано як гуманітарну допомогу легкові автомобілі Hyundai Santa FE, KIA Sorento та Volkswagen Touran, які надалі зловмисники доставили до м. Кропивницького для їх збуту місцевому мешканцю.

Співробітники СБУ затримали «на гарячому» організатора злочинної схеми під час одержання незаконної грошової винагороди у розмірі 16 400 доларів США за продаж вказаних автомобілів.

На даний час, оперативники СБУ проводять обшуки за місцем реєстрації громадської організації та адресами проживання її керівників.

Найближчим часом псевдоволонтерам буде повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України.