Пульс Exclusive
Різне

На Кіровоградщині запустили програму підтримки волонтерів: як отримати допомогу

Матеріальна підтримка волонтерів, супровід у залученні ресурсів, навчання з цифрового фандрейзингу і менторська допомога у встановлені ефективних внутрішньоорганізаційних процедур – такі послуги можуть отримати волонтерські центри із громад Кіровоградщини. Втілення програми підтримки волонтерських центрів у регіоні розпочала Кіровоградська обласна організація ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” завдяки підтримці американської організації National Endowment for Democracy.

“Цей проєкт спрямований на допомогу волонтерським центрам і волонтерам як людям. Ми вдячні донору, що він підтримав унікальну як для Кіровоградщини, так і України програму допомоги саме волонтерам, оскільки в державі чіткої стратегії у цій царині поки що не існує. Волонтери – це золотий запас нашого суспільства. Це ті люди, які поставили суспільні запити вище своїх особистих. Коли ми спілкувалися із волонтерськими хабами щодо їхніх потреб, вони говорили про каски, бронежилети, медицину і нічого не просили для себе. Але ми всі – люди, всі ми вигораємо, особливо в нинішніх умовах. Тому ми вирішили подбати про наш волонтерський запас, підтримати і посилити його,” – пояснює голова організації Алла Волошина.

За словами громадських активістів, програмою передбачено навчання волонтерів проєктному менеджменту, цифровому фандрейзингу, краундфандингу, командоформуванню, форматам співпраці із благодійниками і владою. Окрім того волонтерські організації зможуть отримати фінансову та медійну підтримку, познайомитися з успішними практиками роботи українських і закордонних волонтерських центрів, а також напрацювати внутрішні політики та стратегічні документи, необхідні для сталої і прозорої роботи волонтерських центрів, їхньому виходу на такі краудфандингові платформи як GoFundMe, GlobalGiving тощо.

Як показало опитування, що проводила КОО ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення”, найбільшими потребами волонтерів у громадах Кіровоградщини є фінансова підтримка та створення нових партнерств, особливо з благодійними фондами та міжнародними донорськими організаціями. Тому основні заходи програми будуть спрямовані на формування навичок волонтерських організацій залучати ресурси для своїх проєктів. “Важливою, на нашу думку, є також фінансова допомога волонтерам”, – зазначає Алла Волошина.

“Наша громадська організація якраз у пошуку програм підтримки волонтерів із сільської місцевості. Ми також потребуємо технічної підтримки, бо мріємо розробити власний сайт організації, щоб висвітлювати там свою діяльність Також ми б хотіли реалізувати додатковий проєкт допомоги і адаптації ВПО та їхніх родин у Приютівської громаді через проведення інтеграційних зустрічей на базі місцевих закладів культури. Ми вже проводимо творчі лабораторії та квести для дітей з числа ВПО та вразливих категорій. Учасники нашого проєкту “Ділись добром” активно доєднуються до нашої роботи, дають задоволені відгуки. Ми ж розуміємо, що подібні активності допомагають їм адаптуватися на новому місці проживання. Ми сподіваємося, що знайдемо гідних партнерів, які нас зрозуміють, підтримають та вчасно допоможуть. Віримо, що наші ідеї та мрії обов’язково справдяться”, – коментує голова ГО “Творчість.Ініціатива.Енергія” Дарія Ратушняк з Приютівської ТГ.

Про всі активності, що втілюватимуться в межах програми підтримки волонтерів, можна дізнатися на сторінці КОО ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” у Facebook. Серед найближчих заходів – конкурс грантів для підтримки волонтерських центрів Кіровоградщини. З усіма питаннями щодо участі у заходах проєкту можна звернутися через сторінку організації у Facebook або електронною поштою: [email protected].

Додамо, що програма підтримки волонтерів реалізується в рамках проєкту “Соціальне замовлення Кіровоградщини”, що втілюється КОО ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” за підтримки NED.