Пульс Exclusive
Різне

На мапі Кропивницького з’явилися ще 11 українських назв вулиць і провулків

Кропивницький наполегливо продовжує звільнюватися від комуністичних та російських топонімів. На мапі обласного центру з’явилися українські назви ще 11 вулиць та провулків. 

Відповідне рішення про перейменування прийняли депутати Кропивницької міської ради на п’ятнадцятому засіданні дев’ятої сесії у вівторок,  28 вересня.

Доповідаючи з цього питання, начальниця управління культури і туризму Анна Назарець зазначила, що сьогодні на рівні громад триває процес позбавлення від російських і залишків радянських назв у публічному просторі.

– Протягом 2022-2023 років у Кропивницькій міській територіальній громаді перейменовано 157 об’єктів топоніміки, пов’язаних з державою-агресором, комуністичним тоталітарним режимом, імперським та радянським минулим. Питання зміни назв вулиць опрацювали виконавчі органи міської ради, міська топонімічна комісія при виконавчому комітеті Кропивницької міської ради. Члени комісії врахували підсумки електронних консультацій із громадськістю на платформі E-Dem, пропозиції від жителів міста і рекомендували до перейменування вулиці та провулки міста Кропивницького та селища Нового, – наголосила Анна Назарець.

Депутати прийняли рішення про перейменування 11 вулиць і провулків, виключивши зі списку, за наполяганням депутатки Валентини Яремчук, вулицю Ползунова у селищі Новому, яку пропонувалося перейменувати на вулицю Просвіти. Депутатка аргументувала це тим, що жителі вулиці не хочуть, аби їй присвоїли саме цю назву, тому питання про перейменування цієї вулиці поки відклали.

Таким чином депутати своїм рішенням затвердили нові назви таких вулиць і провулків у Кропивницькому:

провулок Абаканський – провулок Фастівський

вулиця Глинки – вулиця Княгині Ольги

провулок Глинки – провулок Княгині Ольги

вулиця Гмирьова – вулиця Євгена Плужника

провулок Дегтярьова – провулок Івана Гончара

вулиця Космонавта Попова – вулиця Незалежності

провулок Нестерова – провулок Івана Кожедуба

вулиця Павлова – вулиця Петра Яцика

провулок Попова – провулок Сергія Єфремова

провулок Степана Разіна – провулок Зимовий

вулиця Цілинна – вулиця Василя Марка